Hlavní navigace

Twitter proniká do hudebního průmyslu, spouští službu Twitter Music

Sdílet

Jan Bednařík 15. 4. 2013

V pátek byla spuštěna webová stránka music.twitter.com, jež má sloužit pro přihlášení k nové hudební službě sociální sítě Twitter. O Twitter Music se spekuluje již od března, kdy technologický magazín CNET přinesl zprávu o tom, že sociální síť zakoupila kalifornskou společnost We are Hunted stojící za stejnojmennou službou pro objevování hudebních nahrávek.  Nejprve se mluvilo pouze o možném příchodu aplikace pro platformu iOS, v současnosti to však vypadá že Twitter svou hudební službu spustí také pro webové rozhraní.

O co se tedy vlastně jedná? Podle dosavadních informací má Twitter Music nabídnout vyhledávání a streaming hudby, tvorbu playlistů a pochopitelně sdílení poslouchaných skladeb. Co víc, služba by měla uživatelům sama doporučovat skladby na základě jejich propojení s ostatními uživateli. Samotné přehrávání má však zajišťovat služba SoundCloud a možná i jiné třetí strany.

Na vývoji služby se měla výrazně podílet právě společnost We Are Hunted, jejíž přechod pod Twitter potvrdily obě strany ve čtvrtek. Představitelé We Are Hunted dle svých slov službu ukončují a dále budou své produkty vyvíjet pod křídly Twitteru. „Není žádných pochyb, že hudba a Twitter jde dohromady. Hudební umělci prostřednictvím Twitteru komunikují se svými fanoušky, ti hudbu sdílejí a objevují nové nahrávky a alba každý den,“ píše se na webu We Are Hunted. Na otázku „Na čem pro Twitter pracujete?“ však zatím autoři odpovídat nechtějí.

Co se týká oficiálního spuštění služby, prvotní zvěsti poukazovaly již na minulý víkend, avšak služba stále není dostupná. Podle magazínu AllThingsD budou muset běžní uživatelé počkat ještě týden, neboť nyní mají k Twitter Music přístup pouze vybraní uživatelé (pravděpodobně se jedná o některé celebrity), již službu otestují a zaplní prvotním obsahem.

 

Zdroj: IDG News Service, News.cnet.comAllthingsd.com

Našli jste v článku chybu?