Hlavní navigace

Tvůrce Androidu uvedl bezokrajový smartphone budoucnosti

31. 5. 2017

Sdílet

Jde o zařízení se skutečně bezokrajovým displejem, který zabírá dokonce větší podíl předního panelu než u Galaxy S8. A navíc jde v jádru o modulární telefon.

Jedná se o vlajkovou loď, což potvrzují jeho specifikace – čipset Qualcomm Snapdragon 835 se 4 GB RAM a úložištěm o kapacitě 128 GB. Displej má úhlopříčku 5,71 palce a rozlišení 2 560 x 1 312 pixelů (poměr stran 19:10).

Na rozdíl od jiných vlajkových lodí však novinka neobsahuje žádný bloatware a dokonce ani žádné logo. Andy Rubin je průkopníkem několika zásad, k nimž patří hlavně následující: Zařízení jsou vaším osobním majetkem a nelze vás tedy nutit mít na nich něco, co nechcete; uzavřené ekosystémy jsou zastaralé a my vždycky budeme zadobře s ostatními; zařízení by neměla každý rok zastarávat, ale měla by se vyvíjet společně s vámi.

Telefon by měl také něco vydržet, aby k výše uvedenému vůbec dostal šanci, a tak společnost pro jeho tělo využívá titan, materiál tak tvrdý, že když vám přístroj spadne na hranu, nepoškodí se tak jako hliník. Zadní panel je keramický, což je zase materiál, který není snadné poškrábat. Essential Phone bude k dispozici v černém, šedém, bílém a dvoutónovém provedení.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).