Hlavní navigace

Trump chce důležité zprávy přepravovat kurýry

3. 1. 2017

Sdílet

Když minulý týden hovořil o incidentech s ruskými hackery, obvinil počítače z toho, že komplikují životy lidí. Nyní navrhl metodu, která by měla zajistit bezpečnost citlivých vládních informací: přestat používat počítače a posílat zprávy lidskými kurýry.

Republikán situaci komentoval na svém sídle v jižní Floridě, kam pozval novináře na sobotní novoroční večírek. Je třeba přiznat, že jeho víra, že „žádný počítač není bezpečný,“ má pevné základy a v podstatě se proti ní nedá nic namítnout, nicméně i používání kurýrů ke komunikaci namísto elektronických prostředků má svoje vlastní bezpečnostní nedostatky. Taková metoda by totiž znamenala, že lidem – často nejslabšímu článku kyberbezpečnostního řetězce – by hrozilo ještě větší riziko, že o utajovaná data nějakým způsobem přijdou, a to v reálném světě.

Trump řekl, že namísto upgradování vládních sítí a jejich zabezpečení by pro „skutečně důležité“ zprávy používal raději kurýry, ačkoliv lze pochybovat, že by fyzické předávání zpráv bylo bezpečnější než jeho počítačový ekvivalent.

Podle tiskového sekretáře nového prezidenta bude Trump pro významná politická oznámení i nadále využívat Twitter.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).