Hlavní navigace

Znáte tři největší chyby Googlu?

Sdílet

Jiří Paleček 4. 11. 2010

Marissa Mayerová, viceprezidentka Googlu pro oddělení služeb, začala ve společnosti pracovat již v roce 1999 jako jubilejní dvacátý zaměstnanec Googlu. Během dvacetiminutového rozhovoru pro Digg Dialogg byla Mayerová tázána na otázku "Jaké největší chyby kdy udělal Google?" a odpovědi byly záhy jasné: Wave. Dejanews.com a Gmail.

"Wave. Zcela jistě jsme se z toho produktu poučili a určitě bychom jej nyní udělali jinak," řekla v rozhovoru Mayerová bez zaváhání (a je třeba říci, že Wave byl jedinou ze tří chyb Googlu, jejíž přiznání nás příliš nepřekvapilo). "Potom zastavení Dejanews.com v 11 dopoledne v pondělí, když jsme neměli kam přesunout uživatelské skupiny a nemohli jsme je informovat, to byla chyba," přiznala také Mayerová. Dejanews.com byla diskusní stránka na síti Usenet, kterou Google tajně uzavřel.

"A nakonec spuštění Gmailu na Apríla, to bylo zpočátku velmi špatně pochopeno," vyjádřila se Marissa Mayerová ke třetí chybě. Google totiž někdy na Apríla spouští legrační služby, takže spuštění Gmailu v tento den mnozí brali jako žert. To, že Gmail není žádný vtip, si pak uživatelé uvědomili až následující den.

Našli jste v článku chybu?