Hlavní navigace

Transcend RamTweak - software pro přetaktování pamětí

Sdílet

Čestmír Žák 3. 11. 2010

Společnost Transcend představila software RamTweak, který umožňuje overclockerům průběžné sledování rychlosti a teploty pamětí během přetaktování. Aplikace byla připravena výhradně pro paměťové moduly TRranscend série aXeRam Extreme Performance a umožňuje uživatelům těchto pamětí přetaktování za účelem dosažení vyššího výkonu systému. Software RamTweak umožňuje nastavit poplachové hlášení o přehřátí, které informuje o překročení maximální přípustné teploty paměťových modulů počítače.

Prvním produktem podporujícím software RamTweak jsou paměti Transcend 4GB DDR3 aXeRam-2400. Tato sada pamětí s certifikátem Intel XMP, obsahuje dva identické moduly DDR3-2400 s frekvencí 2400 MHz a latencí 9-11-9-28. Dále se vyznačuje napájecím napětím 1.65V, které nabízí teoretickou propustnost paměti až do 38,4GB/s. Seznam pamětí podporujících software RamTweak bude v budoucnu rozšiřován.

Software RamTweak je vybavený záložkou "SPD Info", podporující všechny pamětí Transcend aXeRam. Majitelé pamětí aXeRam si mohou stáhnout bezplatný software pro monitorování paměti RamTweak z webových stránek firmy TRANSCEND: http://www.transcendusa.com/Products/RamTweak.aspNašli jste v článku chybu?