Hlavní navigace

TP-Link uvedl zařízení pro novou generaci bezdrátových sítí

4. 2. 2016

Sdílet

Několika zajímavými zařízeními se na akci v Las Vegas pochlubil výrobce síťových zařízení TP-Link, který ukázal, jak si představuje budoucnost Wi-Fi. Uvedl zde například vůbec první WiGig router na světě, jenž podporuje standard 802.11ad, jež je v porovnání se současným standardem 802.11ac až 2,5krát rychlejší.

Zařízení s názvem Talon AD7200 nabízí celkovou propustnost do 7 Gbit/s. Funguje ve třech pásmech, klasicky v pásmu 2,4 a 5 GHz a navíc ještě v pásmu 60 GHz s propustností 4,6 Gbit/s. Samozřejmostí je integrace (čtyř) ethernetových portů a (dvou) USB 3.0 konektorů.

Talon

K dalším inovacím se řadí dvojice routerů řady Archer s podporou technologie MU-MIMO pro zvýšení výkonu Wi-Fi při hraní on-line her a streamování videa či hudby. Ten první, Archer C5400, se připojuje opět ve třech pásmech tentokrát ale zdvojeně v pásmu 5 GHz. A jak již název napovídá, umí kombinovanou rychlost připojení do 5 400 Mbit/s.

Druhá z novinek v sérii nese název Archer C3150 a nabízí celkovou přenosovou rychlost 3 150 Mbit/s, tentokrát v běžných dvou pásmech. Díky integrované technologii beamforming umí router směrovat paprsek signálu Wi-Fi přesně tam, kde je potřeba, tedy ke koncovým zařízením.

Všechny novinky jsou kompatibilní s internetem věcí, nicméně pro tuto oblast, tedy oblast připojitelných elektronických zařízení a spotřebičů, je určen specificky další představený produkt, router s označením SR20, který lze ovládat prostřednictvím dotykové obrazovky a celková podporovaná rychlost činí 1 900 Mbit/s.

TP-Link SR20

Router Talon AD7200 by měl být za prozatím blíže nespecifikovanou cenu k dispozici již v tomto čtvrtletí, stejně jako model Archer C3150. Archer C5400 pak bude na trhu ve čtvrtletí druhém.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).