Hlavní navigace

TP-Link uvedl modem s routerem a VDSL2

5. 12. 2016

Sdílet

Zařízení s modelovým označením TD-W9970 kromě toho podporuje taktéž funkcionalitu tiskového a mediálního serveru s možností sdíleného úložiště dat (samozřejmě po připojení příslušného externího disku). Vzájemné posílání souborů je možné nejen v rámci domácí sítě, ale také vzdáleně prostřednictvím FTP serveru, a to v podstatě odkudkoliv z internetu. Samozřejmostí je taktéž možnost využití volného USB 2.0 portu pro zapojení síťové tiskárny.

Modem zvládá i interaktivní online hry či HDTV formou „triple play,“ tedy kombinací datových, hlasových a video služeb.

Připojení internetu si lze navolit skrze technologii VDSL2, kompatibilní s ADSL2+, ADSL2 a ADSL. V tomto případě je maximální rychlost 100 Mbit/s v obou směrech. Další možností je pak Ethernet WAN pro optické či kabelové připojení. Nemá-li připojované zařízení Wi-Fi, pak je samozřejmě možné kabelové připojení. Pro tyto účely jsou k dispozici hned čtyři ethernetové porty typu RJ45.

Podporovaným Wi-Fi standardem je 802.11b/g/n, přičemž maximální rychlost přenosu dat v pásmu 2,4 GHz je teoreticky až 300 Mbit/s. Uživatelé díky tomu zvládnou multitaskingové operace či náročnější online akce typu streamování videa ve vysokém rozlišení nebo hraní online her.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).