Hlavní navigace

TP-Link uvádí stropní přístupový bod nejen pro podniky

21. 12. 2017

Sdílet

Jak již název napovídá, dosahuje novinka maximální přenosové rychlosti 1 200 Mbit/s. K dalším vlastnostem patří třeba podpora bezdrátového standardu 802.11ac Wave 2. I díky tomu se hodí především pro použití v podnikových sítích, kde se očekává vysoká hustota koncových zařízení. Řádově až stovky přístupových bodů CAP přitom můžete centrálně a jednotně spravovat prostřednictvím hardwarových Wi-Fi kontrolérů Auranet AC50 nebo AC500.

Pokud jde o onu rychlost, tu lze samozřejmě rozdělit do dvou pásem – ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz dosahuje maximální hodnoty 300 Mbit/s, v pásmu 5 GHz to pak je 867 Mbit/s. K dispozici je taktéž podpora technologie MU-MIMO, která znamená možnost paralelního připojení více zařízení při plné přenosové rychlosti.

Součástí balení přístupového bodu TP-Link CAP1200 je montážní sada pro připevnění na strop nebo stěnu. Díky podporované technologii napájení přes ethernetové kabely (PoE) ve standardu 802.3af není třeba složitě řešit elektroinstalaci.

Samozřejmostí jsou i bezpečnostní funkce, jako je šifrování WPA/WPA2 enterprise nebo funkce Multi-SSID pro vytvoření samostatných bezdrátových sítí pro různé skupiny uživatelů. Do této skupiny funkcionalit se řadí také tzv. kaptivní portál pro zadání uživatelského jména a hesla nebo potvrzení souhlasu s podmínkami používání.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).