Hlavní navigace

TP-Link uvádí novinku v podobě gigabitového routeru s ADSL modemem

Sdílet

Pavel Kreuziger 19. 3. 2015

Směrovač tedy zvládá jak pevné, tak bezdrátové připojení, přičemž u druhého zmiňovaného dosahuje rychlostí přenosu dat o hodnotě až 600 Mbit/s. Model v elegantním černém designu funguje jako bezdrátový přístupový bod, NAT firewall, ADSL2+ modem, tiskový server a FTP server (s připojeným externím úložištěm) v jednom.

N600 (TD-W8980B)

Na bezdrátové úrovni pracuje zařízení ve standardu 802.11n a je schopno běžet ve dvou frekvenčních pásmech najednou. V pásmu 2,4 GHz mohou uživatelé pracovat na běžných úkolech typu odesílání e-mailů, v méně vytíženém 5GHz pásmu pak lze hrát online hry nebo streamovat video v HD rozlišení. Pokud jde o pevné připojení, to lze zajistit prostřednictvím čtyř integrovaných portů LAN.

Další výhodou jsou rozšířené možnosti správy, v jejichž rámci lze například přidělovat prioritu jednotlivým připojeným zařízením tak, aby provoz těch nejdůležitějších z nich nebyl omezován ostatními uživateli. Pokud jde o bezpečnost, ta je zajištěna šifrováním typu WPA-PSK/WPA-PSK2, bezpečné nastavení Wi-Fi sítě pak lze provést jediným stisknutím tlačítka WPS (Wi-Fi Protected Setup).

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?