Hlavní navigace

TP-Link uvádí novinku v podobě dvoupásmového opakovače Wi-Fi signálu

30. 4. 2015

Sdílet

Opakovač je zařízení určené k zesilování Wi-Fi signálu v místech, do nichž jinak z routeru (směrovače) nepřichází signál žádný, respektive je nedostatečný. Novinka od TP-Linku zesiluje signál tak, že data zvládá přenášet rychlostí až 750 Mbit/s, a to jak díky podpoře výše uvedeného standardu, tak díky fungování ve dvou frekvenčních pásmech (2,4 GHz i 5 GHz). Kromě přenosu dat vzduchem umí repeater i pevné připojení, a to díky integrovanému ethernetovému portu. K internetu tak připojí i zařízení, která nejsou vybavena možností bezdrátového připojení.

Finální rychlost přenosu dat je dostatečná pro náročnější operace typu streamování videa v HD rozlišení nebo hraní her přes internet. Vyšší efektivitu připojení zajišťuje inteligentní LED indikátor síly signálu, který ukáže optimální umístění opakovače v prostoru. Zařízení RE210 poté stačí přímo zapojit do nejbližší elektrické zásuvky.

Repeater TP-Link RE210 disponuje kompaktními rozměry, a proto se hodí i při cestování. Sílu signálu pomáhají zesilovat dvě sklopné externí antény umístěné přímo na přístroji. Opakovač lze zapojit kamkoliv podle aktuálních potřeb – kromě vlastní domácnosti nebo kanceláře například v hotelovém pokoji, kde je třeba čas od času posílit místní síť.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).