Hlavní navigace

TP-Link TL-ANT2403N - anténní lotosový květ pro bezdrátové sítě

Sdílet

Jáchym Krasek 29. 12. 2011

TL-ANT2403N na jediném kruhovém podstavci hostí trojici všesměrových antén, jež svým rozpoložením nápaditě připomínají okvětní lístky lotosu. Vyklápěcí antény lze nastavit do zcela vertikální polohy nebo je plně rozevřít. Stejně jako podstavec jsou i antény z vnější strany vyvedeny v pohledném leskle černém provedení, zatímco vnitřní strana pomyslného květu je zpracována v barvě bílé. Podstavec lze přitom odebrat a lotosový anténní květ umístit jako moderní doplněk na zeď.

Zařízení disponuje třemi vyklápěcími všesměrovými anténami, jež pracují na frekvenci 2,4 GHz a dosahují zisku signálu 3 dBi. Anténu lze připojit ke každému směrovači, přístupovému bodu či adaptéru, který disponuje alespoň jedním konektorem RP-SMA. Vlastní instalace je dle slov výrobce velmi snadná, jednotlivé antény do směrovače pouze zapojíte a můžete bezdrátovou síť ihned používat. Prodlužovací kabely s nízkými ztrátami by pak měli zaručit stabilní chod sítě.

Všesměrová anténa TL-ANT2403N je dostupná v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-Link za doporučenou maloobchodní cenu 330 Kč včetně DPH.

Specifikace

Frekvenční rozsah

2,4 GHz – 2,5 GHz

Zisk

3 dBi

Typ antény

všesměrová

VSWR

1,92:1 max

Polarizace

lineární, vertikální

Konektor

RP-SMA samec

Prodlužovací kabel

RG-174 100cm

Použití

vnitřní prostory

Nároky na prostředí

Provozní teplota: -20 ℃ 60 ℃

Teplota pro uskladnění: -40 ℃ - 65 ℃

Provozní vlhkost: 10 % - 90 %

Vlhkost při uskladnění: 5 % - 90 %

Našli jste v článku chybu?