Hlavní navigace

TP-Link přináší nano směrovač TL-WR702N s velikostí kreditní karty

Sdílet

Pavel Kreuziger 2. 5. 2012

Model TL-WR702N je navržen pro práci s tablety, chytrými telefony, přenosnými herními konzolemi a dalšími mobilními zařízeními s podporou bezdrátové sítě. Směrovač může být napájen pomocí externího adaptéru nebo přímo z počítače prostřednictvím micro USB kabelu. Zařízení tak jednoduše umožňuje sdílet internetovou přípojku po bezdrátové síti rychlostí až 150 Mbit/s.

Se svými čtvercovými rozměry dosahujícími přibližně výšky kreditní karty je TL-WR702N dle výrobce v současnosti nejmenším bezdrátovým směrovačem na světě. Používat jej zvládnou i méně zkušení uživatelé. Cestovatelům stačí ke směrovači například v hotelu připojit ethernetový kabel od internetu, čímž pohotově vytvoří bezdrátový přístupový bod pro svůj notebook, tablet či chytrý telefon.

Směrovač může pracovat v režimu přístupového bodu, směrovače, klienta, opakovače či bezdrátového mostu. V režimu přístupového bodu (AP) dokáže zařízení přijímat internetové připojení po ethernetovém kabelu a vysílat jej dále pro notebook, tablet či chytrý telefon.

Mód klient najde uplatnění například u chytrých televizí či mediálních přehrávačů. Zařízení se připojí ke stávající bezdrátové síti a konektivitu šíří dál po datovém kabelu. Snadno a rychle tak můžete bezdrátově připojit i zařízení, která za běžných okolností bezdrátové sítě nepodporují.

Zařízení podporuje zabečení WPA-PSK/WPA2-PSK, které dokáže efektivně zabezpečit bezdrátovou síť. Pro snadné použití je směrovač přednastaven na jedinečné SSID a heslo, které uživatelé najdou na spodní straně zařízení. Bezpečnost bezdrátové sítě je tak vyřešena již při výrobě a uživatelům stačí pouze připojit kabel a sdílet internetové připojení pro své okolí.

Miniaturní bezdrátový směrovač TP-Link TL-WR702N lze již v současnosti zakoupit v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-Link za doporučenou koncovou cenu 679 Kč včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?