Hlavní navigace

TP-Link představuje novou sadu rychlých powerline adaptérů

Sdílet

Pavel Kreuziger 24. 5. 2013

Této teoretické rychlosti je možno dosáhnout za pomoci technologie HomePlug AV do vzdálenosti až 300 metrů. Samozřejmě hodně závisí zejména na stavu elektrických rozvodů v budově, v níž se adaptéry chystáte používat. Adaptéry využijete zejména tehdy, když si budete chtít vybudovat domácí, případně kancelářskou síť, ale i tehdy, když budete chtít k síti připojit televize či set top boxy nacházející se mimo dosah dosavadních routerů.

TP-Link TL-PA4010PKIT

Zapojení sady TL-PA4010PKIT je jednoduché. Stačí dát oba dodané kusy do zásuvky, jeden na straně routeru a druhý tam, kam je potřeba rozšířit připojení, a potom první kus propojit kabelem se zdrojem dat (routerem) a druhý kus se zařízením, které chceme připojit. Pro vyšší bezpečnost je k dispozici šifrování, které jednoduše aktivujete zmáčknutím tlačítka „encryption“.

K doplňkům patří filtr, který optimalizujer komunikaci a odstraňuje z ní šum, vytvářený ostatními zařízeními připojenými k elektrické síti v domě. Mezi další výhody se řadí úsporný režim aktivující se automaticky při nečinnosti, který vám ušetří až 85 procent energie.

Sadu TP-Link TL-PA4010PKIT zakoupíte na českém trhu za 1 799,- Kč včetně daně (jedná se o doporučenou maloobchodní cenu.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?