Hlavní navigace

TP-Link má svůj první herní router

Sdílet

Pavel Kreuziger 15. 8. 2018

Novinka prezentující se pod názvem Archer C5400X disponuje čtyřjádrovým procesorem se 64bitovou architekturou, taktovaným na 1,8 GHz, dále třemi koprocesory a navrch i operační pamětí 1 GB RAM. To vše proto, že hráči bývají poměrně nároční na výbavu a každá herní výbava je zkrátka tak slabá, jako je slabý její nejslabší článek. A TP-Link se snažil, aby to nebyl router.

Veškeré datové služby a online spojení by tak měla probíhat zcela bez viditelné odezvy, i když samozřejmě záleží také na stabilitě připojení domácnosti jako celku.

Prakticky samozřejmou funkcionalitou routeru je dynamická optimalizace s automatickou detekcí datového provozu souvisejícího s hrami. Rychlý přenos dat je ovšem zajištěn i v jiných případech, například sledování filmů v rozlišení 4K Ultra HD.

Rychlost routeru je prakticky omezena jen možnostmi vašeho ISP. Díky podpoře tří pásem dosahuje hodnoty přesahující i 5 Gbit/s. Zatímco v pásmu 2,4 GHz činí max. 1 000 Mbit/s, ve dvojici pásem na frekvenci 5 GHz dosahuje hodnoty 2 167 Mbit/s (v každém).

Uživatelé mohou jedno z pásem vyhradit pro hry, případně použít funkci Smart Connect pro inteligentní přiřazení ideálního Wi-Fi pásma každému připojenému zařízení.

Výrobce myslel i na bezpečnost, která je zajištěna balíkem funkcí s názvem TP-Link HomeCare, chránícím router Archer C5400X před kybernetickými hrozbami včetně těch nejnovějších.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?