Hlavní navigace

TP-Link má další novinku, tentokrát VDSL2 modem s routerem

Sdílet

Pavel Kreuziger 27. 3. 2017

Konkrétně se jedná o zařízení s označením Archer VR400 a jde o VDSL/ADSL modem osazený integrovaným dvoupásmovým gigabitovým Wi-Fi routerem. Zařízení je kromě jiného možné použít jako tiskový a mediální server a případně k němu připojit i sdílený externí disk jako úložiště dat.

Tento produkt je pro svého výrobce trochu premiérou, neboť TP-Link na českém trhu dosud nepředstavil žádný VDSL2 modem s podporou bezdrátového standardu 802.11ac. Připojit se zde on-line je možné buďto pomocí technologie VDSL2 kompatibilní s ADSL2+/ADSL2/ADSL, dosahující maximální rychlosti 100 Mbit/s (up/down), prostřednictvím Ethernet WAN a kabelového nebo optického modemu, či přes mobilní USB modem (3G/4G) pro spíše provizorní (či záložní) řešení.

Novinka kromě standardu 802.11ac nabízí také podporu dvou pásem s maximální kombinovanou rychlostí přenosu dat do 1,2 Gbit/s. Taková rychlost je dostatečná třeba pro streaming HD videa či hraní her přes internet. Signál je posílen třemi externími anténami s beamformingem (tvarováním paprsku), v nastavení je pak možno aktivovat funkci rodičovské kontroly nebo nastavit samostatnou síť (SSID) pro hosty.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).