Hlavní navigace

TP-Link chrlí jeden dualband za druhým a představuje výkonný směrovač TL-WDR3500

Sdílet

Redakce 4. 10. 2012

Model TL-WDR3500 se řadí mezi dvoupásmové směrovače, které si poradí se současným přenosem dat ve dvou bezdrátových pásmech najednou. Směrovač pracuje jak ve „standardním“ pásmu 2,4 GHz, tak i v pásmu 5 GHz, které je méně rušeno a obvykle tak nabízí kvalitnější přenosy dat. V každém pásmu dokáže zařízení přenášet data rychlostí až 300 Mbit/s, současně tak zabezpečí přenos dat s maximální teoretickou propustností 600 Mbit/s.

Na nižší frekvenci (v pásmu 2,4 GHz) můžete provozovat aplikace, které nejsou citlivé na rychlou odezvu, jako je stahování e-mailů a prohlížení webových stránek. Vyšší frekvenci pak lze využít na streaming HD videa či hraní online her, tedy úkony, které se vyznačují daleko vyššími nároky na rychlou odezvu.

Vestavěný USB 2.0 port nabízí možnost připojení libovolné tiskárny, flash disku či externího USB disku a sdílení těchto prostředků na domácí síti. Integrovaný FTP server pak zajistí vzdálený přístup k vašim datům. Pro rozložení a kontrolu toku dat nabízí směrovač integrovanou službu IP QoS (Quality of Service), která mimo jiné zabraňuje nekritickým aplikacím v zahlcení sítě.

TL-WDR3500 disponuje rovněž funkcí WPS (Wi-Fi Protected Setup), která uživatelům umožňuje připojení k bezdrátové síti i bez znalosti hesla. To je nahrazeno nutností fyzického přístupu k zařízení a stisknutí tlačítka, poté se již automaticky naváže bezdrátové připojení zabezpečené standardem WPA2. Pro méně zkušené uživatele je navíc k dispozici Easy Setup Assistant, který je provede nastavením směrovače a bezdrátové sítě.

Dvoupásmový směrovač TL-WDR3500 z dílen čínského TP-Linku lze zakoupit za doporučenou maloobchodní cenu 1509 Kč včetně DPH.

Klíčové vlastnosti

  • Současný přenos v pásmu 2,4 GHz (až 300 Mbit/s) a 5 GHz (až 300 Mbit/s).
  • Celková teoretická kapacita bezdrátové sítě dosahuje 600 Mbit/s.
  • Port USB 2.0 pro připojení a sdílení tiskárny či externího disku.
  • Zabudovaný mediální server umožňuje sdílení hudby, videí a fotografií se všemi počítači v domácnosti i herními konzolemi PS3 a Xbox 360.
  • Jednoduché připojení k bezdrátové síti stiskem jediného tlačítka díky funkci WPS.
  • Rodičovská kontrola nabízí možnost omezení přístupu pro uživatele.
  • Tlačítko pro okamžité vypnutí bezdrátového rozhraní.

 

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?