Hlavní navigace

TP-Link Archer AX1500 a AX20: Wi-Fi 6 nastupuje

27. 10. 2020

Sdílet

Wi-Fi 6 (802.11ax) je nejnovější bezdrátový standard, díky kterému se dočkáte nejen vyšší rychlosti, ale také nižšího přetížení při připojení více koncových zařízení nebo nižší latence a efektivnějšího provozu sítě.

Zatímco maximální rychlost modelu AX1500 dosahuje při kombinaci dvou frekvenčních pásem až 1,5 Gb/s, u routeru Archer AX20 je to dokonce až 1,8 Gb/s. První z obou routerů pohání tříjádrový procesor na frekvenci 1,5 GHz, ten druhý pak procesor čtyřjádrový na stejné frekvenci.

Díky technologii Beamforming oba routery přímo a bez oklik komunikují s koncovými zařízeními, jako jsou smartphony, herní konzole nebo notebooky. Samozřejmostí je pak i možnost kabelového připojení, například pro stolní počítače nebo starší smart TV, které se ještě neumějí připojovat bezdrátově.

Další technologie pod zkratkou TWT (Target Wake Time) umí optimalizovat komunikaci s bezdrátově připojenými koncovými zařízeními tak, aby nedocházelo ke zbytečnému vybíjení jejich baterie. Již tradičně se pak uživatelé dočkají také možností snadného nastavení a správy přes mobilní aplikaci TP-Link Tether pro Android a iOS.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).