Hlavní navigace

TP-Link a SamKnows realizují srovnávací test širokopásmového připojení k internetu v EU

Sdílet

Jáchym Krasek 2. 2. 2012

TP-Link spojil pro léta 2011 – 2014 síly se společností SamKnows, specialistou na testování rychlosti připojení k internetu, aby z pověření Evropské komise společně realizovaly celoevropský projekt mapování a měření rychlosti širokopásmového přístupu k internetu. Do měření se můžete zaregistrovat pod následujícím odkazem: http://www.samknows.eu/index.php/.

Cílem projektu je představit poskytovatelům připojení k internetu (ISP), regulátorům a spotřebitelům přesný obraz o současných možnostech připojení v rámci celé Evropské unie. Zjištěné výsledky budou použity pro sestavení celoevropské koncepce, jejímž cílem je zajistit budoucí plánování a transparentnost trhu pro spotřebitele, kteří využívají širokopásmové připojení k internetu. Projekt probíhá ve všech členských zemích EU a v dalších třech nečlenských zemích  Evropy.

Základní testovací prvek představuje modifikovaný bezdrátový směrovač TP-Link TL-WR741ND Wireless N, který je postupně dodáván celkem 10 000 dobrovolníkům ze zúčastněných zemí. Jedná se o kombinovaný produkt pro kabelové/bezdrátové připojení k síti spojující směrovač a 4portový přepínač. Bezdrátový směrovač Wireless N je kompatibilní se standardy 802.11b/g/n a dosahuje maximální teoretické přenosové rychlosti až 150 Mbit/s. Zařízení žádným způsobem nemonitoruje aktivity dobrovolníků na internetu ani neukládá osobní údaje či jiné informace, podle nichž by bylo možné účastníky projektu identifikovat.

Eric Wang, oblastní manažer společnosti TP-Link pro Spojené království, k projektu uvedl: „TP-Link neustále hledá další prostor pro realizaci inovací a podpory trhu. Jsem si jist, že projekt měření rychlosti připojení k internetu v EU přinese výsledky, které pomohou nasměrovat budoucí vývoj kvalitní konektivity.“

Našli jste v článku chybu?