Hlavní navigace

Toshiba v Evropě uvede další tablet založený na systému Android

Sdílet

Čestmír Žák 19. 2. 2011

Tablet o úhlopříčce 10.1" (25,7 cm) nabídne vestavěný GPS modul a dvě integrované videokamery. Společnost Toshiba plánuje rozšířit svou řadu tabletů v Evropě o tento model nové generace během první poloviny roku 2011. Společnost Toshiba se při vývoji svého nejnovějšího tabletu zaměřila na rozšíření možností pro zpracování obrazu a zvuku a při používání internetu. Pro nový tablet Toshiba, jehož srdcem je dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2, je charakteristický multidotekový displej s úhlopříčkou 10,1 palce (25,7 cm) se širokým úhlem pohledu a poměrem stran 16 : 10, jenž má rozlišení 1280 × 800 bodů.

Tablet je vybaven technologií nazvanou Adaptive Display, jež přizpůsobuje parametry, jako například jas a kontrast, v závislosti na světelných podmínkách okolí. Standardně je navíc integrována technologie Toshiba Resolution+. Nový tablet společnosti Toshiba bude podporovat mobilní širokopásmové připojení k internetu – Mobile Broadband (3G) . Do výbavy tabletu patří dále vestavěný gyroskop, čidlo akcelerometru, integrovaný modul GPS a dvě videokamery – dvoumegapixelová kamera směřuje dopředu a kamera s rozlišením pět megapixelů je umístěna na zadní straně.

Pro sdílení fotografií a sledování videí na televizoru je tablet vybaven HDMI portem plné velikosti, jakož i portem USB 2.0 rovněž v plné velikosti, jenž slouží pro připojení externích pevných disků a fotoaparátů nebo videokamer, a navíc i portem mini USB, který umožní použít tablet v režimu „USB mass storage“ (velkokapacitní úložné zařízení). Slot pro paměťové karty SD umožňuje rozšířit úložný prostor a přenášet soubory mezi jinými přístroji. Tablet bude rovněž vybaven modulem pro bezdrátové sítě WLAN standardu 802.11n.

Foto: Fotolia, Olly

Našli jste v článku chybu?