Hlavní navigace

Toshiba představuje notebook Tecra W50 – tenkou a výkonnou pracovní stanici pro podnikání

Sdílet

Redakce 14. 10. 2013

Notebook Tecra W50 pohání procesory Intel Quad Core zajišťující vysoký výkon, který je potřeba k běhu více aplikací současně. Grafická karta Nvidia Quadro s rychlou pamětí GDDR5 zajišťuje efektivní běh náročných grafických aplikací a úloh, jako je například střih videa nebo tvorba animací. Uživatelé mají k dispozici možnost výběru mezi rychlým SSD diskem, prostorným HDD nebo hybridním řešením obou variant.

Pracovní stanice disponuje moduly Wi-Fi a Bluetooth 4.0, kompletní sadou portů, zahrnující pět USB konektorů, z nichž dva splňují specifikace USB 3.0 a gigabitovou LAN. Pro přenos obrazu na větší obrazovku je k dispozici funkce Intel Wireless Display, obraz lze přenést také pomocí rozhraní DisplayPort.

Možnost zapojení notebooku do dokovací stanice otevírá další možnosti, jak se připojit k periferním zařízením a usnadňuje zapojení do práce v kanceláři. Uživatelé mohou poté s notebookem Tecra W50 využít další porty a rozšířit tak své pracovní prostředí.

Toshiba EasyGuard nabízí širokou škálu bezpečnostních a ochranných technologií pro zajištění uživatelských dat a prodloužení životnosti notebooku. Notebook Tecra W50 byl navržen tak, aby odolal nástrahám každodenního profesionálního využití, prošel testem Highly Accelerated Life Tests (HALT) TÜV Rheinland. Testován byl proti pádu z výšky až 76 cm a klávesnice odolá polití až 30 ml tekutiny. To zajišťuje ochranu dat notebooku při náhodném pádu nebo nehodě.

Od zabezpečení dat až po přísná přístupová práva, Tecra W50 poskytuje uživatelům i IT oddělením klid z pohledu zabezpečení dat. Ta jsou navíc na pevném disku šifrována (SED), což spolu s Trusted Platform Module (TPM) ještě dál zvyšuje ochranu uložených citlivých podnikových dat. Intel Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddělením sledovat, udržovat, opravovat, aktualizovat a upgradovat notebook na dálku. Uživatelé mohou také využít bezpečnější a osobnější přihlášení do systému pomocí čtečky otisků prstů. Alternativně volitelná smart card reader2 poskytuje ještě více pokročilých bezpečnostních řešení.

Notebook Tecra W50 bude v Evropě dostupný během čtvrtého čtvrtletí 2013.

 

Zdroj: TZ Toshiba

Našli jste v článku chybu?