Hlavní navigace

Toshiba má ráda zábavu ve velkém – 18,4" notebook Satellite P500

15. 12. 2009

Sdílet

18,4" notebook Satellite P500

 

Se svou velkou 18,4" obrazovkou, integrovaným televizním přijímačem a aplikací Resolution+ k převodu filmů DVD do vysokého rozlišení je nový notebook určen pro multimediální nadšence. Novinka Satellite P500 bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2009.

Základním principem u notebooku Satellite P500 je vysoké rozlišení (HD – High Definition): Obsah se zobrazuje na 18,4" obrazovce LCD TruBrite s poměrem stran 16:9 a rozlišením 1 680 × 945 (HD) nebo 1 920 × 1 080 (Full HD). Notebook Satellite P500 je vybaven jednotkou Blu-Ray ReWritable, která podporuje disky Blu-Ray ROM, BD-R a BD-RE a DVD SuperMulti DL +/RW nebo jednotkou DVD SuperMulti , a také algoritmem Resolution+ vytvořeným společností Toshiba a umožňujícím převádět v reálném čase videa a filmy DVD ze standardního rozlišení do úrovně blízké vysokému rozlišení s vylepšenými detaily hran a textur. Za zmínku dle výrobce stojí také kvalitní stereoreproduktory Harman Kardon. Rozhraní HDMI (High Definition Multimedia Interface) umožňuje přenášet data multimédií vysoké kvality mezi notebookem a druhým zařízením vybaveným rozhraním HDMI, například televizorem.

Satellite P500

Díky technologii REGZA-Link, což je rozhraní HDMI CEC (High-Definition Multimedia Interface Consumer Electronics Control), je možné notebook Satellite P500 ovládat pomocí dálkového ovládání, které se běžně používá u zařízení spotřební elektroniky. Osm  tlačítek umožňuje přímý přístup k často používaným funkcím zvuku a videa a také k nástroji Toshiba Eco Utility, který usnadňuje řízení spotřeby energie. Notebook Satellite P500 je vybaven plnohodnotnou klávesnicí s integrovanou numerickou klávesnicí a zařízením Touch Pad s funkcí vícedotykového ovládání. Program Toshiba ConfigFree usnadňuje konfiguraci bezdrátové sítě a online přístup prostřednictvím integrovaného rozhraní sítě WLAN (802.11 a/b/g/n-draft) s řadou antén nebo prostřednictvím rozhraní Bluetooth 2.1 s EDR.

Aby splnila různá očekávání zákazníků ohledně designu a ceny, umožňuje jim společnost Toshiba výběr ze dvou variant: Jedna má kryt LCD a masku LCD v černé barvě, černý závěs a stříbřitý rámeček. Prémiová verze nabízí obrazovku s minimálními okraji (Flush Screen) se skleněnou maskou, přičemž rámeček a závěs jsou vyrobeny z chrómu.

Satellite P500

Notebook Satellite P500 bude řízen procesory Intel Core 2 Duo. Nabízí až 8 GB paměti a podporuje až dva pevné disky s kapacitou do 1 TB. Aby poskytoval patřičný grafický výkon, je notebook Satellite P500 vybaven aktuální generací grafických čipových sad NVIDIA. K připojení periferních zařízení slouží tři porty USB 2.0 a kombinovaný port eSATA/USB s podporou funkce USB Sleep-and-Charge, která umožňuje nabíjet mobilní zařízení, i když je notebook vypnutý. Možnosti připojení notebooku Satellite P500 dále rozšiřují: slot pro kartu Express Card, port Bridge Media 5 v 1, rozhraní S/P-DIF k přenosu digitálních zvukových dat a rozhraní FireWire.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).