Hlavní navigace

TomTom: automobilová nabíječka High Speed Multi-Charger

Sdílet

Martin Rippl 24. 7. 2011

Zatímco většina konkurenčních výrobků uvádí výkon při nabíjení až 2,1 ampérů, ve skutečnosti je tento výkon rozdělen mezi jednotlivé porty. Když do takové nabíječky připojíme více než jedno zařízení, rychlost nabíjení se výrazně sníží. High Speed Multi-Charger od TomTomu se však snaží jít jinou cestou.

Kromě 1,2-ampérového nabíjecího portu určeného pro mobilní telefony a MP3 přehrávače zde nalezneme také 2,1-ampérový port k nabíjení USB zařízení s vyšší spotřebou, jako je iPad či iPhone. Nabíjení probíhá dle slov výrobce až čtyřikrát rychleji a bez negativního vlivu na výkon ostatních portů. Kromě zmíněných dvou portů nechybí ještě jeden dedikovaný port pro napájení 12V zařízení, jako např. DVD přehrávačů.

Novinku ocení především řidiči, kteří tráví většinu svého času na cestách a používají různá elektronická zařízení za jízdy. Hodit se může i rodičům plánujícím dlouhou prázdninovou cestu, během které je potřeba udržet děti zabavené prostřednictvím automobilového DVD systému, dobíjet mobilní telefony a současně se nechat vést elektronickou navigací.

Nový TomTom High Speed Multi-Charger je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 619 Kč včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?