Hlavní navigace

To nejlepší z IFA 2013 - chytré hodinky, phablet i objektivy pro smartphony

Sdílet

Brad Chacos 9. 9. 2013

Na dobře etablovaném berlínském veletrhu se to jen hemží elektronickými novinkami, snažili jsme se proto vybrat to nejzajímavější, co se zatím na stáncích objevilo. Výrobci zcela zjevně následují současný trend neustále se rozvíjející popularity mobilních zařízení a mezi nejzajímavějšími novinkami se tak objevují hybridní notebooky, ultrabooky, phablety nebo také zástupci poměrně nové kategorie wearables.

 

Samsung Galaxy Gear

O představení chytrých hodinek od Samsungu jsme čtenáře informovali již minulý týden. Novinka Galaxy Gear se vyznačuje 1,6palcovým AMOLED displejem, běží na Androidu a na jedno nabití vydrží běžet zhruba jeden den. Spoléhá rovněž na Bluetooth propojení s kompatibilním smartphonem, přičemž současně podporuje pouze Galaxy Note 3. Na druhou stranu jistě zaujme kamera integrovaná v pásku nebo možnost přijímat hovory a SMS zprávy.

Samsung Galaxy Note 3

Nejnovější obří smartphone od Samsungu představuje již třetího zástupce do řady Galaxy Note. Oproti svému předchůdci opět zvětšuje úhlopříčku displeje na 5,7 palců a rovněž navyšuje výkon. Je poháněn 4jádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 taktovaným na 2,3 GHz, a disponuje 3GB RAM. Rovněž stylus S Pen přidává nové vlastnosti, jako například možnost nakreslit na displej okno, v němž se otevře nová instance vybrané aplikace.

Galaxy Note 3

Toshiba Satellite Encore

Jediným 8palcovým tabletem běžícím na OS Windows byla doposud Acer Iconia W3, nyní přibývá další zařízení od Toshiby. Satellite Encore běží na nejnovější verzi OS Windows 8.1 a pohání ji nový úsporný leč poměrně výkonný procesor od Intelu Atom Bay Trail.

Objektivy Sony QX10 a QX100

Dvojice nových objektivů od Sony je určena výhradně pro smartphony Xperia. Přestože mobilní telefon s připevněným objektivem působí přinejmenším podivně, výsledné fotografie by mohly překvapit. Objektiv je totiž vybaven vlastním čipem pro snímání obrazu, vestavěný fotoaparát smartphonu je tedy mimo hru a vlastní telefon slouží pouze pro ovládání objektivu a pořizování fotografií.

QX10

Lenovo Yoga 2 Pro

Série konvertibilních notebooků od Lenova se rozrostla o nového zástupce Yoga 2 Pro. Oproti předchůdcům je lehčí, tenčí a na 13palců namačká 3200 x 1800 pixelů.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?