Hlavní navigace

Tlačítko „Líbí se mi“ na Facebooku nahrazuje tradiční sdílení

Sdílet

Martin Rippl 28. 2. 2011

Když nyní kliknete na kterémkoliv jiném webu na tlačítko „Líbí se mi“, nevyjadřujete tím pouhou snadno přehlédnutelnou sympatii, ale rovnou na své zdi sdílíte kompletní odkaz sestávající se z nadpisu, perexu a miniatury přiloženého obrázku. Tlačítko Like tak získává stejnou funkci jako původní tlačítko pro sdílení - Share, které prozatím sice z Facebooku nemizí, ale kód pro jeho integraci už na webu Facebook Developers nenaleznete.

Reportovaná změna na jednu stranu zjednodušuje sdílení odkazů, na tu druhou však minimálně v prvotní fázi může způsobovat řadu nepříjemností. Pokud máte například ve zvyku často vyjadřovat oblibu, můžete díky přeplněnému newsfeedu přijít řadě vašich e-přátel v nelibost.

Od té doby, co Facebook minulý rok na vývojářské konferenci f8 uvedl tlačítko „Líbí se mi“, si jej dle serveru Inside Facebook integrovalo přes 2,5 milionu webových stránek. Než se změna rozšíří do podvědomí širokého spektra uživatelů a ti začnou na „Líbí se mi“ klikat s větší rozvahou, představuje novinka skvělou zprávu pro majitele jednotlivých webů, kterým pochopitelně poroste návštěvnost.

Našli jste v článku chybu?