Hlavní navigace

Titul nejnebezpečnější celebrity na internetu patří Heidi Klum

Sdílet

Martin Rippl 19. 9. 2011

Již pátým rokem za sebou analyzovali výzkumníci společnosti McAfee populární kulturní hvězdy a další osobnosti nejčastěji zmiňované v médiích. Největší riziko letos představuje bývalá modelka Victoria Secret Heidi Klum, která se v poslední době objevila v mnoha reklamních spotech.

Podvodné stránky často lákají uživatele na její videa, obrázky nebo spořiče obrazovky. Pokud do vyhledávače zadáte dotazy jako „Heidi Klum”, „Heidi Klum and downloads”, „Heidi Klum and screensavers”, „Heidi Klum and hot pictures” nebo „Heidi Klum and videos“, 9 % vrácených odkazů povede na weby, které se snaží distribuovat malware nebo se dopouštějí jiných podvodných aktivit.

Americká herečka Cameron Diaz, která byla nejnebezpečnější celebritou v loňském roce, se letos umístila na 2. místě. Britský moderátor Piers Morgan na 3. místě je v tomto žebříčku nejnebezpečnějším mužem.

Letošní žebříček ukazuje, že při vyhledávání na webu hrozí největší riziko podvodných stránek v případě hereček a modelek, naopak nejbezpečnější jsou weby týkající se sportovců a zpěváků.

Internetoví podvodníci s oblibou využívají jména celebrit, aby uživatele přilákali na weby, které šíří škodlivý software nebo se snaží o jiné podvody. V letošním roce si oblíbili např. techniky využívající zkracovaných URL. Tyto odkazy se virálně šíří především v sociálních sítích. Celkový podíl podvodných webů o celebritách oproti loňskému roku mírně klesl.

10 nejnebezpečnějších

1) Heidi Klum
2) Cameron Diaz
3) Piers Morgan
4) Jessica Biel
5) Katherine Heigl
6) Mila Kunis
7) Anna Paquin
8) Adriana Lima
9) Scarlett Johansson
10) Emma Stone, Brad Pitt a Rachel McAdams

 

Společnost McAfee doporučuje používat při práci na internetu nástroje varující před podvodnými stránkami a výsledky vyhledávání, jako je zdarma dostupný McAfee SiteAdvisor, který nabízí barevné označování webů z hlediska jejich bezpečnosti. Lze jej stáhnout z webu www.siteadvisor.com.

Našli jste v článku chybu?