Hlavní navigace

ThinkPad Edge - 11 palců od Lenova

Sdílet

Čestmír Žák 28. 10. 2010

Lenovo představuje nový 11palcový notebook ThinkPad Edge, nejmenšího a nejlehčího člena rodiny ThinkPad Edge. Tento notebook určený pro malé a střední podniky (SMB) integruje výkon a vlastnosti ultrapřenosných notebooků do kompaktního obalu netbooku.

Při velikosti 284 x 211 x 15,6 – 29,5 mm (v závislosti na velikosti baterie) váží tento tenký notebook méně než 1,5 kg. Nový model řady ThinkPad Edge je k dispozici s ULV procesory Intel Core/Pentium nebo AMD Athlon Vision Pro. Díky až sedmihodinové výdrži při práci na baterie mohou uživatelé pracovat téměř celý den a být připojeni k bezdrátovým WiFi hot-spotům nebo pomocí volitelného adaptéru k sítím 3G nebo 4G/WiMAX.

Extra výbava, jako jsou tři USB porty a čtečka paměťových karet 4 v 1, umožňuje připojit a nabíjet různé příslušenství, jako jsou například externí pevné disky a digitální fotoaparáty. Uživatelé mohou notebook dále rozšířit pomocí volitelného napájecího USB rozbočovače Lenovo, který kombinuje 65wattový AC adaptér se čtyřmi USB porty a dovoluje současně nabíjet notebook i připojit a nabíjet jiná zařízení.

11palcový notebook ThinkPad Edge bude v prodeji od 1. listopadu 2010 za cenu od 10 990 Kč včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?