Hlavní navigace

Testovací verze Windows 7 a Windows Server 2008 R2 končí

Sdílet

Čestmír Žák 9. 2. 2010

Testovací verze Windows 7 a Windows Server 2008 R2 končí


Neomezené fungování testovací verze klientského operačního systému Windows 7 a serverového operačního systému Windows Server 2008 R2 se chýlí ke konci. Od poloviny února budou uživatelé Release Candidate verze obou systémů průběně informováni o blížícím se ukončení platnosti testovacích verzí, a od 1. března se pak produkty v testovací verzi začnou každé dvě hodiny restartovat. Při restartování systému přitom nebude docházet k automatickému uložení dat, a je tedy nutné s touto skutečností počítat. Po 1. červnu pak systémy uživateli umožní pouze zálohu dat.

Přechod na finální verzi Windows 7

Uživatelé, kteří by rádi u systému Windows 7 zůstali, mohou na finální verzi produktu přejít jedním z těchto způsobů:

1)    Zakoupením plné licence krabicové verze systému Windows 7 Home Premium, Professional nebo Ultimate.

2)    Zakoupením legalizační sady Get Genuine Kit. Ta je dostupná pro systém Windows 7 Professional a od března bude k dispozici v edici Windows 7 Home Premium.

3)    Firmy a organizace, které používaly systém Windows 7 RC, mohou také uzavřít legalizační smlouvu Get Genuine Windows Agreement. V rámci této smlouvy získávají licenci systému Windows 7 Professional.

4)    Uživatelé také mohou zvážit nákup nového počítače s OEM licencí systému Windows 7 a nahradit tak například starší počítače.

Při přechodu ze systému Windows 7 RC mohou uživatelé použít nástroj „Migrace profilu uživatele“ (Windows Easy Transfer), který umožňuje přenést soubory a nastavení do jiného umístění před instalací systému Windows 7. Přímá možnost upgradu z RC verze na finální verzi není ze strany společnosti Microsoft podporována. Více informací o ukončení platnosti systému Windows 7 ve verzi Release Candidate najdete na stránkách  http://support.microsoft.com/kb/971767.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).