Hlavní navigace

Tento týden se na scénu vrací Winamp

Sdílet

Pavel Kreuziger 17. 10. 2018

V nedávném rozhovoru pro portál TechCrunch výkonný ředitel Radionomy Alexandre Saboundjian potvrdil, že příští rok přijde úplně nová verze, která „ponese rukopis Winampu, ale mnohem komplexnější posluchačský zážitek.“

Pokud si vzpomínáte, Radionomy je přesně ta společnost, která koupila Winamp (a Shoutcast) od AOL. To bylo na počátku roku 2014.

Comeback Winampu proběhne ve dvou fázích. Už zítra, tedy 18. října, uvolní Radionomy verzi 5.8 klasické desktopové aplikace Winamp, která bude obsahovat záplaty chyb a vylepšení v oblasti kompatibility. Příští rok pak dostaneme Winamp 6, což má být „agregátor“ mobilního audia, který sjednotí veškerou vaši muziku a podcasty pod jednu střechu.

„Dnes jsme svědky toho, že musíte přeskakovat z jednoho přehrávače do jiného přehrávače nebo agregátoru, chcete-li poslouchat radiovou stanici, a do přehrávače podcastů, pokud chcete poslouchat podcast, což podle mě není nejvyšším zážitkem,“ řekl Saboundjian.

Saboundjian připouští, že na poli desktopů „je po válce,“ a má pravdu. Kromě vylepšené kompatibility a oprav chyb totiž k destopovému přehrávači médií není moc co přidat. Přehrává celou škálu hudebních formátů ve slušné kvalitě? Fajn, posuňme se dál.

Na mobilních zařízeních je ovšem validní argument, že celý prostor je velmi fragmentovaný. Jestliže by se Radionomy mohlo opravdu nějak podařit přetáhnout veškeré vaše hudební zdroje do jediného rozhraní, byl by to skutečný úspěch. Jen si nejsme jisti, zda je možné získat veškeré potřebné licenční smlouvy, které by to umožnily.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?