Hlavní navigace

Tenisový turnaj French Open - živé vysílání ve 3D

16. 4. 2010

Sdílet

Tenisový turnaj French Open - živé vysílání ve 3DSpolečnost Panasonic oznámila, že uzavřela partnerství s Francouzskou tenisovou federací (FFT) a televizními stanicemi Orange a Eurosport. Divákům tak spolu s partnery zprostředkuje zápasy z tenisového turnaje French Open na dvorcích Roland Garros v trojrozměrném přímém přenosu. Údajně tak půjde o vůbec první vícedenní sportovní akci přenášenou v Evropě ve 3D.

Ve 3D podobě se budou natáčet a vysílat všechny zápasy hrané na centrálním kurtu (Court Philippe Chatrier). 3D záznam pořízený na kurtech Roland Garros se bude přenášet prostřednictvím ADSL a optických vláken. Ve Francii ho budou moci sledovat uživatelé předplacené služby stanice Orange na příslušném TV kanále. Stanice Orange bude profesionálními kamerami společnosti Panasonic natáčet ve 3D i reportáže ze zákulisí turnaje. Po skončení turnaje pak vyrobí a odvysílá speciální trojrozměrný dokument věnovaný French Open.

Celý turnaj se ve 3D bude přenášet i do mnoha obchodů po celé Francii. Stanice Eurosport převezme trojrozměrný přímý přenos od stanice Orange a přes satelit ho přenese do více než 3000 obchodů v 58 evropských zemích mimo Francii. V těchto obchodech bude 3D přenos k vidění na 3D plazmách Panasonic VT20. Diváci po celé Evropě si tak budou moci vůbec vychutnávat trojrozměrné přenosy z prestižního French Open po celou dobu trvání turnaje.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).