Hlavní navigace

Telefónica O2 spustila síť LTE. Na vysokorychlostní internet zatím dosáhne 10 000 lidí

20. 6. 2012

Sdílet

Telekomunikační operátor O2 se včera pochlubil českým prvenstvím ve spuštění nové mobilní technologie LTE. Pokryta je část Prahy se zhruba 10 000 obyvateli.

Telekomunikační operátor Telefónica O2  v úterý uvedl do ostrého provozu vysokorychlostní mobilní síť LTE (Long Term Evolution), díky čemuž se alespoň papírově staví před konkurenci předhánějící se v neustálém zrychlování mobilního internetu. Pro prvotní spuštění reálného provozu si operátor zvolil obec Jesenice a její blízké okolí, čímž dle svých slov zajistil pokrytí pro 10 000 místních obyvatel. Signál LTE lze zachytit rovněž v části pražského obchodního centra Chodov, kde O2 provozuje svou největší prodejnu O2 Experience Center.

"Zákazníkům nabídneme reálnou uživatelskou rychlost stahování dat až 60 Mbps a odesílání dat až 25 Mbps, to vše s odezvou sítě kolem 20 ms. Nejde o žádné laboratorní podmínky, ale reálné rychlosti, které jsme v této oblasti naměřili,"uvedl Martin Škop, ředitel pro technologie a plánování sítí společnosti Telefónica Czech Republic.

 

Další informace včetně nových LTE tarifů naleznete na sesterském magazínu CIO BusinessWorld.

 

Zdroj: O2.cz

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).