Hlavní navigace

Technologie PureView od Nokie se objeví i na smartphonech s WP7

Sdílet

Jared Newman 6. 3. 2012

Minulý týden představila společnosti Nokia na barcelonském veletrhu MWC svůj nový smartphone Nokia 808, jehož hlavní předností je technologie označená jako PureView, fotoaparát s čipem o rozlišení 41 MPx. Za kvalitu fotografií si zařízení jistě zaslouží poklonu, avšak smartphone běží na operačním systému Symbian (verze Belle), který Nokia postupně nahradí za Windows Phone, což může případné zájemce odradit. Naštěstí se společnost nechala slyšet, že stejným čipem i optikou budou vybaveny také smartphony běžící na Windows Phone. Konkrétně se o brzkém spojení technologie PureView s platformou Windows Phone a telefony řady Lumia zmínila viceprezidentka pro chytrá zařízení společnosti Nokia Jo Harlow, avšak konkrétní datum nesdělila.

nokia 808

Dle spekulací zpravodajského serveru WPCentral by se smartphony s PureView mohly na trhu objevit, jakmile Microsoft  vypustí Windows Phone 8 s kódovým označením Apollo.

Microsoft a Nokia budou muset zřejmě spolupracovat na softwarovém řešení pro kameru, jež využívá digitální zoom a ořez, aby mohla zachytit i vzdálené objekty s dostatečnou ostrostí. Přestože dovede kamera vyfotit 38megapixelové snímky, většina uživatelů bude využívat nižší rozlišení pro zachycení běžných snímků. Vyšší rozlišení ve spojení s digitálním zoomem pak přijde na řadu jako náhrada za optický zoom.

Více megapixelů samozřejmě nemusí znamenat lepší kvalitu snímků, avšak ukázky fotografií pořízených Nokií 808 dokazují, že je telefon schopen s velmi slušnou kvalitou pořizovat snímky i za nepříznivých okolních světelných podmínek.

Specifikace smartphonu si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách výrobce.

 

Zdroj: PCWorld.com, Nokia.com

Našli jste v článku chybu?