Hlavní navigace

Technologie Gigabyte pro eliminaci nejčastějších závad základních desek

10. 9. 2011

Sdílet

Nové technologie by podle tvrzení společnosti měli dokázat ochránit počítač před každodenními hrozbami.

 

Ochrana proti vlhkosti

Základní desky Gigabyte Ultra Durable 4 Classic byly zkonstruovány tak, aby předcházely problémům způsobeným vlhkostí. Konstrukční řešení desek plošných spojů proto používá skelná vlákna, která odpuzují zvýšenou vlhkost. Nová technologie PCB na bázi skelných vláken redukuje množství prostoru mezi vazbou tkaniny, což vlhkosti ztěžuje penetraci ve srovnání s tradičními PCB základních desek. Toto řešení by mělo poskytovat lepší ochranu před zkratem a selháním systému, způsobenými vlhkostí a navlhnutím.

 

Elektrostatická ochrana

Základní desky okupované řady používají mikročipy (integrované obvody, IO), které jsou dle výrobce kategorizovány vyšším stupněm odolnosti vůči elektrostatickému výboji (ESD), než jakým disponují tradiční implementace IO. Používají IO až s trojnásobnou odolností úrovní vůči ESD ve srovnání s tradičními IO. To napomáhá vyšší míře ochrany základní desky a jejich částí proti případnému poškození, způsobenému statickou elektřinou.

 

Ochrana proti výpadku napájení

Pokud se ve vaší domácnosti náhle vyskytne výpadek elektrického proudu, základní desky Ultra Durable 4 disponují funkcí, která by měla zajistit, že nebudete čelit fatálnímu selhání. Slouží jim k tomu patentovaná technologie DualBIOS, která automaticky obnoví váš BIOS ze zálohované verze v případě kritického výpadku napájení. Tyto základní desky jsou také vybaveny přepěťovým IO, který chrání mateřskou desku a i celý počítač před přepětím, které by se mohlo při napájení vyskytnout. Vy výsledku by tak vás počítač měl být připraven poradit si s případným nepravidelným, nebo nekonzistentním přívodem napájení.

 

Ochrana před vysokou teplotou

Nechybí ani vybrané komponenty, které umožňují provoz počítače při vyšších teplotách a v extrémnějších podmínkách a zároveň zabraňují tomu, aby se přehřál. Díky použití kondenzátorů s pevným dielektrikem se redukuje teplota na celé desce a také se zvyšuje její teplotní odolnost. Rovněž lower RDS (on) MOSFETy pomáhají výraznému snížení provozních teplot ve srovnání s běžnými MOSFETy.

 

Gigabyte Ultra Durable 4 Classic bude debutovat na následujících základních deskách s čipsetem Intel H61 Express:

GA-H61-S3
GA-H61M-DS2
GA-P61-S3-B3 (1.1)
GA-H61M-S2P-B3 (1.1)

Pro více informací o technologii Gigabyte Ultra Durable 4 Classic navštivte stránky www.ultradurable4.com a http://www.gigabyte.cz/microsites/63/.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).