Hlavní navigace

Technická podpora Dellu a HP nemá ráda Windows 10

Sdílet

Jiří Paleček 14. 11. 2015

Americký portál Laptop Mag provedl několik zkušebních telefonátů na technické podpory společností Dell a HP s banálními problémy vyskytujícími se u počítačů s operačním systémem Windows 10. U Dellu se volající ptal na to, jak má upravit směr rolování na touchpadu, což je u všech verzí Windows stejné. I tak mu však člověk na technické podpoře doporučil přejít zpět na Windows 8.1, jelikož „Windows 10 mají ještě řadu problémů“. Představitel společnosti HP pak doporučil downgradovat na Windows 8.1 poté, co aplikace CoolSense na počítači přestala správně ukazovat teplotu procesoru. „Abych řekl pravdu, uživatelům upgrade na Windows 10 nedoporučuji“ uvedl technik.


I když jde pouze o dva případy, Dell i HP následně Laptop Magu potvrdili, že jejich oficiální politikou je uživatelům v případě potíží v krajním případě doporučit downgrade na předchozí verzi Windows. Otázkou je, zda uvedené případy spadají do této kategorie.


Microsoft se snaží Windows 10 dostat mezi uživatele mnohem agresivněji, než tomu bylo u předchozích verzí. Uživatelé Windows 7/8.1 mohou na nový OS upgradovat zcela zdarma až do příštího podzimu. Od jara příštího roku pak začne Microsoft uživatelům, kteří mají zapnutý Windows Update, nový OS automaticky distribuovat.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?