Hlavní navigace

Tak tohle je tedy Samsung Galaxy S8

Sdílet

Pavel Kreuziger 1. 3. 2017

Všechno už totiž řekl Evan Blass, slavný „leakster,“ tedy česky možná něco jako „únikář,“ člověk, přes nějž unikají informace. Na jeho twitterovém účtu (@evleaks) se prakticky každý den objeví nějaká novinka, u které člověka napadne – kam na to chodí?

Aktuálně se na Blassově účtu objevila dokonce i oficiálně vypadající fotografie Galaxy S8, který vypadá ještě elegantněji než jeho předchůdce. Galaxy S8 a S8+ budou uvedeny na speciální akci 29. března 2017, do prodeje pak půjdou následující měsíc.

Samsung Galaxy S8

Galaxy S8 není vybaven žádným fyzickým domácím tlačítkem, a celý přední panel je zabalen do skla s minimálními okraji u horní a spodní hrany.

Pokud jde o (prozatím spíše odhadované, ale důvěryhodně znějící) specifikace, pak model Galaxy S8+ disponuje samozřejmě podporou 4G LTE, a kromě toho 6,2“ (obdélník), respektive 6,1“ (zakřivené rohy) Quad HD+ Super AMOLED displejem, 12MP duálním hlavním fotoaparátem, 8MP předním snímačem, čtečkou duhovky, vodě- a prachuodolností dle certifikace IP68 či zabezpečením přes Samsung Knox.

Paměť má kapacitu 4 GB RAM, uživatelský prostor pro data pak 64 GB. Operačním systémem je samozřejmě Android (odhadujeme to na 7.0 Nougat) a součástí balení mají být i sluchátka upravené firmou AKG. Samsung Galaxy S8 bude podporovat bezdrátové nabíjení a taktéž mobilní platby Samsung Pay.

Vše výše uvedené je sice vysoce pravděpodobné, na druhou stranu je nutné to brát trochu s rezervou, protože většinu těchto informací (snad možná kromě data uvedení) Samsung oficiálně nepotvrdil.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?