Hlavní navigace

Tablet značky Apple se začne prodávat na jaře, říká analytik

12. 12. 2009

Sdílet

Apple začne sériově vyrábět svůj tablet PC již v únoru

Analytik renomované společnosti Oppenheimer, Yair Reiner, předpovídá, že se dlouho očekávaný tablet z dílny firmy Apple objeví na trhu již příští jaro, konkrétně na konci března či začátkem dubna. "Naše kontroly dodavatelského řetězce Apple naznačují, že výrobní soukolí pro tablet se dává do pohybu a mělo by dosáhnout tempa pro masový trh v únoru," napsal Reiner. Podle něj vše nasvědčuje tomu, že výroba tabletů na výrobních linkách Apple odstartuje již v únoru, a to ve velkém rozsahu. Měsíční produkce by měla být přes milión kusů, aby měl Apple vytvořeny dostatečné zásoby přístroje ještě před jeho uvedením do prodeje.

Reiner dále také předpokládá, že by Apple mohl prodat za čtvrtletí až 1,5 miliónů tabletů za průměrnou cenu okolo 1000 dolarů. To jistě potěší akcionáře společnosti Steva Jobse, kterým by se tak mohl až o 50 % zvýšit zisk na jednu akcii.

O tabletu značky Apple se hovoří již dlouho, avšak americká firma odmítá v této oblasti poskytovat veřejnosti jakékoli informace. Proto také nereagovala ani na předpověď výše zmíněného analytika.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).