Hlavní navigace

Tablet Asus Eee Pad Transformer Prime vydrží až 18 hodin

Sdílet

Pavel Kreuziger 24. 2. 2012

Mezi speciality nového zařízení, které běží na operačním systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich, patří i odnímatelná klávesnice, jež funguje také jako dokovací stanice. Transformer Prime tak není tabletem v pravém slova smyslu, ale v podstatě kombinací tabletu a netbooku, přičemž z obou si bere jenom výhody. Díky dokovací stanici vydrží baterie tabletu až 18 hodin na jedno nabití, ovšem samozřejmě závisí na druhu a intenzitě používání.

Po technické stránce nový model jako vůbec první tablet na světě disponuje čtyřjádrovým procesorem Nvidia Tegra 3. Dále je vybaven 12jádrovým grafickým čipem GeForce a 1 GB operační paměti LP DDR2. Zařízení se samozřejmě ovládá dotykově, a to přes 10,1palcový IPS displej s LED podsvícením o rozlišení 1280 x 800 pixelů, s multidotykovým ovládáním 10 prsty a ochraným sklem Gorilla Glass.


Součástí přístroje jsou hned dva fotoaparáty. Z přední strany se nachází jeden, který má rozlišení 1,2 MPix a je určen především pro online videohovory a konference. Druhý se nachází na zadní straně a má slušné rozlišení 8 megapixelů, automatické ostření a LED blesk. Dokáže také natáčet video ve Full HD 1080p rozlišení.

Uživatel si může vybrat ze dvou typů, které se liší velikostí úložiště. Ta činí 32 nebo 64 GB. K oběma typům poskytuje výrobce navíc bezplatné cloudové úložiště Asus WebStorage o kapacitě 8 GB, a to doživotně.

Ani po stránce konektivity si rozhodně není na co stěžovat – Asus Eee Pad Transformer Prime je vybaven portem micro HDMI, čtečkou micro SD karet, integrovaným mikrofonem, jedním stereo reproduktorem a audio jackem 2 v 1. Dokovací stanice pak navíc obsahuje port USB 2.0 a čtečku SD karet.

ASUS Eee Pad Transformer Prime se na českém trhu prodává od 15 990,- Kč včetně dokovací stanice s klávesnicí.

Našli jste v článku chybu?