Hlavní navigace

TabCo ukázalo pravou tvář, revoluční tablet představil Fusion Garage

Sdílet

Adam Kencki 16. 8. 2011

Společnost Fusion Garage založil v roce 2008 Chandrasekar Rathakrishnan a jejím prvním počinem byl tablet JooJoo - dvanáctipalcové zařízení, jehož smyslem bylo umožnit uživateli snadný a hlavně rychlý přístup na internet. S časem 9 vteřin se v tomto ohledu JooJoo stal nejrychlejším tabletem na trhu.

V premiéře, kterou jste mohli (a stále můžete) shlédnout na těchto stránkách (nebyla tak honosná, jako u velkých firem typu Apple nebo Microsoft), nám CEO Fusion Garage, Chandrasekar Rathakrishnan, představil nový tablet Grid 10 - desetipalcový tablet se „zcela novým“ operačním systémem Grid, postaveným na architektuře Androidu. Mimochodem, představení tabletu se odehrává v nějaké hale či studiu a dokonce je slyšet potlesk, ale myslíme si, že vše bylo nahráno bez přítomnosti publika.

Patříte li mezi vlastníky tabletu JooJoo, potom byste si měli rychle zkontrolovat emailovou schránku, dle prohlášení Rathakrishnana obdrží všichni majitelé tohoto tabletu Grid 10 zcela zdarma, a to jako odměnu za projevenou důvěru.

Co říci o Grid 10, dočkali jsme se revoluce či nikoli? Tablet sám o sobě působí velmi elegantně a jednoduše. Kromě slotu na Micro Sim a dokovacího portu (a vstupu pro sluchátka), který lze díky redukcím proměnit v USB či HDMI konektor, na něm nenajdete žádný další slot či otvor. Se svými 690 gramy nepatří k nejlehčím, ovšem po stránce displeje mu zřejmě nebude co vytknout. Rozlišení 1366 x 768 nenabízí žádný jiný konkurent na trhu.

grid10

Grid 10 běží na dvoujádrové platformě Nvidia Tegra II 1,2 Ghz, 512 MB operační paměti nám však přijde ve srovnání s ostatními tablety trochu málo. Navíc je tablet (prozatím) dostupný pouze ve dvou variantách: 16GB s Wi-Fi a 16GB s Wi-Fi a podporou 3G. Z dalšího příslušenství jmenujme alespoň GPS modul, gyroskop či Bluetooth. Trochu nečekaně nenabízí Grid 10 zadní kameru, nýbrž pouze přední s rozlišením 1,3 Mpx.

Vzhledem k podpoře aplikací pro Android by si Fusion Garage nemuseli lámat hlavu s vlastními aplikacemi ani vlastním appstore, nicméně i o ten bude brzy postaráno. Kromě možnosti zakoupení aplikací na Amazonu plánuje firma také spouštění vlastního Grid Shopu.

Nemalé množství podrobnějších informací o údajně revolučním tabletu naleznete na sesterském magazínu Smart World.

Našli jste v článku chybu?