Hlavní navigace

T-Mobile zvýší FUP a zdvojnásobí rychlost internetu

Sdílet

Jan Bednařík 14. 3. 2012

Telekomunikační operátor T-Mobile dnes oznámil, že po úspěšné testovací fázi, která proběhla na konci loňského roku, spustí technologii HSPA+ 42 již za necelý měsíc ve trojici zmíněných měst. Další regiony by se dle tvrzení operátora měly rychlejšího internetu dočkat v následujících měsících.

„Plníme svůj slib z konce loňského roku a již za měsíc nabídneme našim zákazníkům nejrychlejší mobilní internet,“ říká Frank Meywerk, technologický ředitel společnosti T-Mobile, a dodává: „Nejrychlejší 3G síť najdou zákazníci u T-Mobile – to je pravidlo, kterého se chceme držet i do budoucna.“

Maximální rychlost přenosu dat se tedy ve vybraných lokalitách zdvojnásobí. Dle společnosti T-Mobile znamená teoretická rychlosti 42 Mbit/s reálnou rychlost 25–30 Mbit/s.  Nejprve bude HSPA+ 42 zprovozněna 16. dubna v Mladé Boleslavi a ve Zlíně, do konce dubna pak bude pokryta Praha 4 a Praha 11 a do konce 3. čtvrtletí by se měli rychlejšího připojení dočkat také zákazníci v Brně, Českých Budějovicích a Liberci. Společnost uvádí, že dále bude technologie zpřístupňována podle kapacitních požadavků.

pokryti HSPA+

Při příležitosti navyšování propustnosti sítě T-Mobile rovněž upravuje internetové tarify. Od 1. dubna zvýší FUP limit pro balíček Internet v mobilu Premium z 1 GB na 2 GB za měsíc a pro Internet v Mobilu na den z 10 MB na 25 MB. Co se týká balíčků Internet v mobilu Standard a Klasik, FUP je také zdvojnásobeno, avšak při uzavření smlouvy na dobu neurčitou pouze do 31. března a se smlouvou na dobu určitou po celou dobu trvání smlouvy.

 

Zdroj: T-Mobile.cz

Našli jste v článku chybu?