Hlavní navigace

T-Mobile nově nabídne také satelitní televizi

Sdílet

Čestmír Žák 22. 10. 2010

Od 1. listopadu si zájemci budou moci pořídit v prodejnách operátora i satelitní TV. T-Mobile Televize přináší dvě programové nabídky a diváci si budou moci objednat až tři doplňkové balíčky. T-Mobile  nabídne satelitní anténu a přijímač (včetně podpory HD a nahrávání pořadů na USB disk) v dotovaném programu již od 1 Kč. T-Mobile Televize umožňuje satelitní příjem českých a zahraničních stanic v digitální kvalitě kdekoliv na území ČR. Kromě programů v HD rozlišení, které ocení zejména majitelé televizorů s velkou obrazovkou, by měla být kvalita obrazu všech kanálů vyšší v porovnání nejen s analogovým, ale často i DVB-T vysíláním.

Zájemci o T-Mobile Televizi mohou vybírat ze dvou základních programových nabídek. Varianta Start nabízí 16 českých a slovenských programů + ČT a Novu v HD rozlišení. Tato možnost není spojena s žádným pravidelným měsíčním poplatkem, ale zákazník musí uhradit plnou cenu za satelitní přijímač, anténu a TV kartu (celkem 5 999 Kč). T-Mobile však umožní svým stávajícím mobilním zákazníkům při prodloužení jejich smlouvy k hlasovému tarifu získat tento balíček pro příjem satelitní televize za zvýhodněnou cenu ( podobně jako mobilní telefon).

Druhá nabídka Standard je svázána se smlouvou na dva roky. S ní divák získá nejen 18 Start kanálů, ale i 25 dalších stanic v českém a slovenském jazyce. Zákazník zároveň dostane satelitní přijímač i anténu za 1 korunu včetně DPH. Za dotovanou cenu 499 korun pořídí uživatel rovněž instalaci služby u sebe doma, přičemž aktivace je zcela zdarma. Měsíčně pak přijde T-Mobile Televize na 449 korun včetně DPH.

Dodávané satelitní přijímače podporují vysílání v HD kvalitě a rovněž funkci PVR (Personal Video Recorder). Divák  si tak přes USB může připojit například externí harddisk nebo USB flash-disk a nahrát si své oblíbené pořady. Kdo uzavře smlouvu na dva roky a již má vhodný satelitní přijímač, ušetří prvních šest měsíců 50 procent na pravidelném měsíčním paušálu. Za Standard tak nezaplatí 449, ale jen 224,50 Kč s DPH.

V případě, že zákazník už část potřebného vybavení má, může si pořídit jen zbývající hardware. Samotná TV karta přijde na 1 599 korun. Přijímač i s TV kartou bude stát 5 499 korun. Celý komplet pak 5 999 korun s DPH. Pro poskytování služby je využívána satelitní platforma Skylink na družicích Astra 23,5 a 19,2 (JV).

Našli jste v článku chybu?