Hlavní navigace

T-Mobile spustil testování LTE na pražském Kamýku

Sdílet

Redakce 11. 7. 2012

Hlavním cílem je otestovat chování LTE v reálných podmínkách, aby se operátor mohl připravit na samotnou výstavbu sítě po uskutečnění aukce spektra. Ještě před ní však T-Mobile pokryje LTE sítí Mladou Boleslav.

„Tento test rychlosti je důležitý nejen pro T-Mobile Czech Republic, ale i pro celou skupinu Deutsche Telekom. V jeho rámci totiž vyzkoušíme vlastnosti ‘Smart LTE’ z dílny Samsungu,“ říká Frank Meywerk, technologický ředitel společnosti T-Mobile.

"Ještě před uvedením LTE sítě do komerčního provozu bychom chtěli dát možnost tuto technologii otestovat i široké veřejnosti. K tomu jsme zvolili Mladou Boleslav, kde máme jednoho z našich největších zákazníků, a registrujeme zde značnou poptávku po vysokorychlostních datových službách,“ vysvětluje Meywerk.

LTE síť v pražské části Kamýk bude sestávat z 12 vysílačů využívajících pásmo o šířce 20 MHz v rámci frekvence 2,6 GHz. Maximální teoretická rychlost stahování může činit až 150 Mbit/s, uplink až 50 Mbit/s. Oproti běžné LTE infrastruktuře bude síť rozšířena o technologii Smart LTE vyvinutou společností Samsung, která je díky použití technologie přidělování zdrojů schopná navýšit kapacitu každé buňky až o 30 % a zároveň omezit negativní vlivy interferencí mezi sousedními buňkami. Zkušební provoz proběhne od července do září letošního roku.

 

Zdroj: TZ T-Mobile

Našli jste v článku chybu?