Hlavní navigace

T-Mobile a Telefónica uzavírají dohodu, budou sdílet mobilní sítě

Sdílet

Jan Bednařík 29. 8. 2013

Nejedná se o první případ, kdy se dvojice konkurenčních operátorů rozhodla spojit své síly při budování mobilních sítí, již před dvěma lety T-Mobile a Telefónica spojily síly při budování sítí 3. generace. Motivací obou společností je snížení nákladů za nasazování vysílačů a rovněž možné zvýšení pokrytí území České republiky. Nyní se obě společnosti rozhodly jít ještě dále a plánují uzavřít smlouvu o sdílení sítí 2G a 3G.

„Se společností T-Mobile sdílíme část mobilní infrastruktury třetí generace již více než dva roky a díky této spolupráci nabízíme zákazníkům O2 lepší pokrytí a vyšší kvalitu služeb. Na základě této zkušenosti, stejně jako zkušeností v jiných zemích, se domníváme, že sdílení je klíčové pro budování sítí té nejvyšší kvality," říká generální ředitel společnosti Telefónica Czech Republic Luis Malvido.

Operátoři oznámili, že si jednoduše rozdělí území ČR na dvě části, na každé z nich pak bude daný operátor spravovat jak 2G tak 3G sítě. Dle slov společností má k uzavření smlouvy dojít ještě letos tak, aby mohly být sítě sdíleny již od roku 2014.

 

Zdroj: Telefonica.cz

Našli jste v článku chybu?