Hlavní navigace

T-Mobile 3G: Teplice, Ostrava a rozšíření v Brně

18. 8. 2010

Sdílet

T-Mobile pokračuje ve výstavbě 3G sítě. Za poslední týden se do seznamu pokrytých míst zařadila Ostrava a Teplice. Navíc podle operátora došlo k výraznému rozšíření dostupnosti 3G signálu v moravské metropoli, v Brně. Mobilní vysokorychlostní internet je tak nyní k dispozici zákazníkům T-Mobile v 10 městech České republiky. T-Mobile využívá technologii od společnosti Nokia Siemens Networks, která je založena na standardu HSPA a teoreticky umožňuje datové přenosy s rychlostí až 14,4 Mbit/s pro download.

Mobilní vysokorychlostní síť je nyní v Teplicích dostupná pro 98 % obyvatel. Výrazné rozšíření stávajícího pokrytí přichází i do druhého největšího města naší republiky, do Brna, kde má od včerejšího dne přístup ke 3G službám 96 % populace. Obdobně je na tom od minulého týdne severomoravská Ostrava.

3G služby od T-Mobile jsou nyní dostupné v 10 městech: v Praze, Plzni, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Pardubicích, Ostravě, Hradci Králové, Zlíně a Teplicích. Do konce září budou následovat další lokality: Prostějov, Havířov, Ústí nad Labem, Liberec, Karlovy Vary a Kladno. Na konci roku by pak měly být pokryty celkem tři desítky měst.


Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).