Hlavní navigace

Synology představuje nový čtyřšachtový NAS server DiskStation DS413

Sdílet

Jáchym Krasek 19. 9. 2012

Server je vybaven nejnovějšími technologiemi, jež snižují příkon elektrické energie, přičemž se hodí zejména pro malé a střední podniky, které potřebují centralizovat zálohování dat a synchronizovat soubory z různých platforem.

DS413 využívá mód systémové hibernace a v tomto režimu činí spotřeba energie pouze 3,3 wattu. K plnému výkonu by se NAS měl vrátit během několika vteřin, a to i formou webového přístupu. V režimu hibernace jsou ventilátory a pevné disky ztlumeny a celé zařízení tak dle výrobce pracuje prakticky bez jakéhokoli zvuku. DS413 potřebuje ke svému výkonu pouze 13 wattů při hibernaci pevných disků a 35,6 wattu při plné zátěži.

NAS server Diskstation DS413 je jedním z prvních NAS serverů, který obsahuje procesor Freescale QorIQ. Ten se svou 1GB operační pamětí RAM dosahuje výborného výkonu ve své třídě, šetrnosti v režimu tzv. hlubokého spánku a vylepšeného prostředí pro práci celé skupiny.

Hardwarové šifrování zabezpečí data

DS413 poskytuje díky hardwarovému šifrování a upgradované platformě vysoký šifrovací výkon s rychlostí čtení 46,81 MB za vteřinu a rychlostí zápisu 23,46 MB/s při 256bitovém šifrovacím klíči. Rychlost čtení bez šifrování je 111,12MB/s a 80,86 MB/s v konfiguraci RAID 5 (jedná se o rychlosti uvedené výrobcem v tiskovém prohlášení, pozn. redakce).

Aby bylo možné dosáhnout ještě lepšího servisu, je součástí DS413 pokročilý systém stability, včetně pasivního chlazení procesoru a dvou tichých 92mm systémových ventilátorů a vyměnitelných disků. Synology DS413 se dá ovládat pomocí operačního sytému DiskStation Manager 4.1 (DSM 4.1).

 

Zdroj: TZ Synology

Našli jste v článku chybu?