Hlavní navigace

Symantec přináší správu životního cyklu mobilních zařízení

29. 12. 2009

Sdílet

Symantec přináší správu životního cyklu mobilních zařízení


Společnost Symantec ohlásila svoji strategii zabezpečení a správy mobilních zařízení, jejíž součástí jsou tři produkty, které organizacím pomohou zabezpečit a spravovat data v rostoucím počtu podnikových mobilních zařízení. Mobilní strategie společnosti Symantec se zaměřuje na integraci jejích řešení pro zabezpečení a správu mobilních zařízení. Cílem je pomoci zákazníkům omezit prostoje, zvýšit produktivitu uživatelů, zlepšit dobu odezvy a zajistit ochranu a správu v celém životním cyklu mobilních zařízení – od přípravy k provozu a správy až po zabezpečení a vyřazení zařízení z provozu.

SmartphoneMobilní zařízení budou podle Symantecu pokračovat ve svém pronikání do podnikového prostředí a pro organizace proto bude stále důležitější, aby měly komplexní mobilní strategii. Průzkum společnosti IDC ukazuje, že počet celosvětově dodaných inteligentních telefonů dosáhne koncem roku 2009 více než 167 mil., a předpovídá, že do roku 2013 se zvýší na více než 291 mil., což odpovídá 14% průměrnému ročnímu růstu. Jakmile bude mít přístup do podnikových sítí více mobilních zařízení, často prostřednictvím nechráněných kanálů, budou touto skulinou získávat přístup k citlivým datům autoři škodlivého kódu a zloději dat.

V rámci své mobilní strategie společnost Symantec nyní nabízí tři nové produkty, které zákazníkům mají pomoci snížit rizika, omezit složitost, kontrolovat náklady, automatizovat procesy a efektivně řešit otázky souladu při současné úspoře nákladů.

•    Software Symantec Endpoint Protection Mobile Edition 6.0 poskytuje ochranu mobilním zařízením před nebezpečnými hrozbami a neoprávněným přístupem k citlivým podnikovým informacím. Využívá antivirovou technologii, pokročilou bránu firewall a ochranu zpráv SMS před nevyžádanými zprávami. Software Symantec Endpoint Protection Mobile Edition pomáhá zajistit ochranu dat v mobilních zařízeních a soulad s interními a externími požadavky na zabezpečení.

•    Software Symantec Network Access Control Mobile Edition 6.0 ve spolupráci se softwarem Symantec Endpoint Protection Mobile Edition vynucuje soulad se zásadami zabezpečení a tím zaručuje, že přístup do sítě a k e-mailům v prostředí Microsoft Exchange mohou získat pouze zabezpečená zařízení, která jsou v souladu se zásadami. Software Symantec Network Access Control Mobile Edition zajišťuje kontrolu integrity klientských systémů a centralizované upozorňování na stav integrity zařízení. Vyhodnocování stavu integrity hostitele pro mobilní zařízení pomáhá organizacím zajistit konzistentní vynucování zásad IT. Centralizované protokolování, vytváření zpráv a upozorňování dále posiluje schopnost organizací proaktivně sledovat stav spravovaných zařízení.

•    Software Symantec Mobile Management 7.0 má za úkol zvýšit efektivitu IT bezdrátovou instalací aplikací a aktualizací, zvyšuje produktivitu koncových uživatelů pomocí správy stavu mobilních zařízení a integruje se s produkty Symantec pro zabezpečení mobilních zařízení a tím umožňuje správu a zabezpečení mobilních zařízení v celém jejich životním cyklu. Software Symantec Mobile Management poskytuje funkce vzdálené pomoci, správu systémů v reálném čase, granulární doručování a automatické opravy softwaru a celkový přehled o mobilním prostředí.

Řešení pro zabezpečení a správu mobilních zařízení společnosti Symantec jsou postavena na platformě Symantec Management Platform, která poskytuje jednotnou správu podnikové třídy pro stolní počítače, přenosné počítače, servery a mobilní zařízení. Správcům to umožňuje centrálně definovat zásady zabezpečení a bezdrátově je distribuovat do mobilních zařízení. Platforma Symantec Management Platform podporuje také integraci produktů, která umožňuje jednotné zabezpečení a správu mobilních zařízení z jediné konzoly pro správu a tím omezuje složitost a snižuje rizika a náklady. Integrace s funkcí Symantec LiveUpdate přispívá k zajištění včasných aktualizací obsahu.

Licence a dostupnost na trhu

Produkty Symantec Endpoint Protection Mobile Edition a Symantec Network Access Control Mobile Edition podporují mobilní zařízení se systémem Windows Mobile, Windows CE a Symbian. Řešení Symantec Mobile Management nabízí podporu pro mobilní zařízení se systémem Windows Mobile a Windows CE. Všechna uvedená řešení je nyní možno zakoupit přímo od společnosti Symantec nebo prostřednictvím její celosvětové sítě autorizovaných prodejců s přidanou hodnotou, distributorů a systémových integrátorů.

Další informace jsou k dispozici na webových stránkách http://www.symantec.com/business/sep_mobile_edition, http://www.symantec.com/business/network-access-control-mobile-edition a http://www.symantec.com/business/mobile-management.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).