Hlavní navigace

Symantec představuje Endpoint Protection 7.0

Sdílet

Čestmír Žák 21. 1. 2009

Software Symantec Endpoint Encryption nabízí škálovatelné řešení zabezpečení, které pomocí technologií silného šifrování a řízení přístupu zabraňuje neoprávněnému přístupu ke koncovým bodům. Šifrování a ověřování je transparentní pro koncového uživatele, provádí se s minimálním dopadem na výkon a zajišťuje se prostřednictvím centrální konzoly pro správu. To umožňuje centrální zavedení a správu šifrování pro koncové body.
 
Zákazníci získávají rozšířenou podporu klientů, takže je možno centrálně spravovat více koncových bodů. Software Symantec Endpoint Encryption nyní obsahuje podporu klientů nespravovaných službou Active Directory. Nová verze obsahuje podporu klienta Novell eDirectory a úplné funkce pro správu klientů mimo doménu. Software Symantec Endpoint Encryption navíc zakrývá a chrání přístup ke klíčům šifrování disku v paměti (DRAM) a tím zvyšuje ochranu proti útokům pomocí studeného restartu (útočník s fyzickým přístupem k počítači je schopen získat šifrovací klíče při studeném restartu počítače).
 
Software Symantec Endpoint Encryption nabízí vylepšené nástroje pro obnovení disku, které správcům usnadňují přístup k počítači a nastavení práv použití. Tím se dále zvyšuje ochrana důvěrných informací.
 
Vylepšeno bylo také šifrování vyměnitelných médií. Software Symantec Endpoint Encryption podporuje více možností zabezpečeného přenášení dat, včetně uživatelem vytvořených samorozbalovacích archivů komprimovaných souborů. K řízení přístupu k šifrovaným datům v určité skupině uživatelů je možno využít také uživatelské certifikáty. Podle zprávy Symantec Internet Security Threat Report byla krádež nebo ztráta počítačového nebo jiného média pro ukládání dat příčinou většiny narušení dat, která mohla vést ke krádeži identity. Připadalo na ni 57 % všech případů narušení dat.
 
Software Symantec Endpoint Encryption obsahuje funkce pro generování auditních zpráv. Možnost vytvářet úplné auditní záznamy pomáhá plnit požadavky předpisů na prokázání používání šifrování a tím umožňuje prosazovat závazné celopodnikové zásady zabezpečení, zmírnit riziko ztráty dat a předcházet obtížím při vyšetřování. Software Symantec Endpoint Encryption 7.0 má certifikaci FIPS 140-2.

Zákazníkům jsou nabízeny funkce šifrování jak pro celý disk, tak pro vyměnitelné médium. Software Symantec Endpoint Encryption je určen k ochraně všech dat na pevném disku v počítači se systémem Microsoft Windows. Správcům umožňuje zajistit bezpečné uložení dat šifrováním pevných disků v přenosných počítačích a, co je ještě důležitější, zabránit vyzrazení citlivých dat v případě ztráty nebo krádeže přenosného počítače.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).