Hlavní navigace

Švédská společnost Doro nabízí mobilní telefony pro seniory

Sdílet

Karel Krutý 26. 11. 2010

Švédská telekomunikační společnost Doro v předvánočním čase vstupuje na český trh, aby  představila svou  nabídku mobilních telefonů. Nová řada produktů byla speciálně navržena tak, aby reagovala na potřeby seniorů, zrakově a sluchově postižených, nebo osob s omezenou hybností ruky. Společnými znaky všech mobilní telefonů Doro jsou podle výrobce čitelný displej, velká oddělená tlačítka a hlasitý zvuk. Všechny tři nové modely jsou vybaveny tlačítkem tísňového volání, které umožňuje uživateli stisknutím tlačítka kontaktovat členy rodiny, přátele nebo pohotovost. Po stisknutí tlačítka odešle mobilní telefon textovou zprávu na všechny předdefinované kontakty. Následuje automatické volání systému střídavě na všech pět kontaktů, dokud alespoň jeden volaný neodpoví.

Doro PhoneEasy 332gsm

Doro 332gsm PhoneEasy umožňuje psaní SMS umožněno jedním tlačítkem. Tato funkce pomůže všem, kdo předtím posílali SMS zprávy s velkými obtížemi. Telefon se dále vyznačuje hlasitým zvukem a displejem, který umožňuje jednotlivé znaky zvětšit, což by mělo pomoci osobám se slabším zrakem. Dalšími funkcemi jsou tři tlačítka pro přímé volání na přednastavená telefonní čísla, samostatné tlačítko na uzamčení kláves a světlo.

Doro PhoneEasy 409gsm

Doro PhoneEasy 409gsm je „véčko“ - po zavření mobilního telefonu se automaticky ukončí právě probíhající hovor a uzamknou klávesy. Telefon v černé barvě má velkou klávesnici se samostatnými tlačítky, takže se podle výrobce hodí pro osoby se špatnou motorikou. Protože je mobilní telefon kompatibilní s naslouchátky (M3/M4) a nabízí zesílený zvuk, je vhodný také pro nedoslýchavé.

Doro PhoneEasy 341gsm

Tento nový telefon byl údajně navržen tak, aby telefonování a posílání zpráv bylo co nejjednodušší.  Telefon je vybaven bílým displejem a černou obrazovkou s textem s cílem poskytnout lepší čitelnost. Hodí se tedy pro uživatele se špatným zrakem. Mobilní telefon se může pochlubit také zesíleným zvukem, vibračním vyzváněním a funkcí usnadněného posílání a přijímání SMS zpráv.

Našli jste v článku chybu?