Hlavní navigace

Stylová řada navigací TomTom Start 20 pro začátečníky

Sdílet

Jakub Vitásek 19. 5. 2011

Řada TomTom Start 20 poskytuje řidičům lepší přehled o své trase prostřednictvím větší obrazovky – lze volit mezi 4,3“ a 5“. Dále se vyznačuje bezpečným a praktickým provedením. Orientační čidlo uvnitř zařízení společně s integrovaným otočným držákem umožňuje automatické natáčení obrazovky až o 180 stupňů. Zařízení lze připevnit jak na čelní sklo vozu, tak i na palubní desku prostřednictvím montážního disku.

V předinstalovaných mapách nové řady Start 20 nalezneme o dva miliony kilometrů silnic více včetně venkovských cest. Vylepšena byla i grafika pro zastavěné plochy, vodní toky a nádrže či lesy. Zároveň se zdvojnásobil počet bodů zájmu (POI) a tyto body nyní obsahují detailnější informace – jako jsou telefonní čísla a otevírací doby. Samozřejmostí je podpora technologie IQ Routes, která poskytuje řidičům přesnější odhady času příjezdu.

Nechybí ani databáze silničních radarů (pouze ve státech, kde jsou tyto informace dostupné a legální), která včas upozorní řidiče na blížící se měření rychlosti vozidel, zatímco uživatelská nabídka Pomoc jim poskytne nezbytné informace v případě nouze.

 

Mezi další funkce se řadí:

  • Navádění jízdními pruhy přehledně ukazuje, do kterého jízdního pruhu se máte před křižovatkou zařadit, abyste nepřejeli odbočku. I na těch nejsložitějších dálničních uzlech budete díky realistickému 3D znázornění křižovatky v pohodě a bezpečí.
  • Parkovací asistent naviguje řidiče na nejbližší parkoviště v blízkosti své destinace nebo místa, kde se právě nachází.
  • Funkce časté destinace umožňuje řidiči vybrat si z některou z ikon s nejčastěji navštěvovanými místy a doplnit je vlastním popiskem.
  • MyTomTom – online aplikace pro jednoduchou aktualizaci softwaru a map v zařízení. Umožňuje také přidávat nové body zájmu, hlasy apod.
  • Integrovaný slot na paměťové karty microSD poskytne přístup k bohatšímu obsahu. Tato funkce bude spuštěna prostřednictvím softwarové aktualizace v létě 2011.

Ceny a dostupnost

  • TomTom Start 20 Regional s mapou střední a východní Evropy a 4,3” obrazovkou je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 3290 Kč
  • TomTom Start 20 Europe s mapou Evropy a 4,3” obrazovkou je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 3790 Kč
  • TomTom Start 25 Europe Traffic s mapou Evropy, přijímačem dopravních informací (RDS-TMC) a 5” obrazovkou je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 4490 Kč
Našli jste v článku chybu?