Hlavní navigace

Studie: Firmy trpí falešným pocitem bezpečí

Sdílet

Pavel Kreuziger 4. 11. 2013

Respondenti vykazovali vysokou úroveň přesvědčení, že jsou jejich data a zařízení v bezpečí před potenciálními útočníky, zatímco výzkum v oblasti průmyslu i důkazy z praxe svědčí spíše o opaku.

Tvrzení McAfee je založeno na informacích od asi tisíce malých a středních podniků (SMB), které se v září zúčastnily tzv. Office Depot Small Business Indexu. Podle získaných dat si je 66 procent vlastníků SMB přesvědčeno o tom, že jsou jejich data a zařízení v bezpečí před kyber zločinci. Asi 77 procent všech respondentů pak tvrdilo, že jejich organizace nebyla nikdy napadena.

Podle dalšího průzkumu, tentokrát od společnosti Verizon, který zkoumal úniky dat, přitom 40 procent všech zkoumaných případů souviselo s firmami s méně než tisíci zaměstnanci, přičemž většina z těchto firem funguje v maloobchodě či pohostinství.

Je šokující, že 80 procent respondentů průzkumu Office Depot přiznalo, že nechrání svá data. Asi polovina dotázaných potvrdila, že používá bezpečnostní opatření pro e-mail a internet. Téměř nikdo (asi 91 procent) ale nepoužívá bezpečnostní opatření pro koncové body či mobilní zařízení. A 14 procent respondentů přiznalo, že ve svém IT prostředí neimplementovalo vůbec žádná bezpečnostní opatření. Přitom ochrana dat je klíčová pro další fungování firmy a zachování důvěry ze strany zákazníků, kterých se potenciální úniky dat dotýkají asi nejvíce.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?