Hlavní navigace

Studenti tráví na mobilním internetu stejně času jako telefonováním

2. 8. 2009

Sdílet

Studenti stráví na internetu přes mobil stejně času jako telefonovánímPodle Vodafonu přes 55 % studentů, kteří internet v mobilu využívají, na něm denně surfuje více než 10 minut, každý pátý více než půl hodiny. Přes polovinu studentů svůj mobil pro volání, SMS a internet využívá více než půl hodiny denně. Více než čtvrtina z dotázaných studentů je on-line neustále a jen malá část dotázaných je odkázána na kratší připojení na internet, než je jedna hodina denně.

V kratších časových úsecích, kdy studenti nemají přístup ke klasickému internetu, využívají pro vyhledávání informací a komunikaci s přáteli služeb internet v mobilu. To bývá nejčastěji během cestování (70 %), či o přestávce ve škole (43 %).


Nejvíce studenti přes internetu v mobilu využívají tyto služby:

  • 82 % komunikuje se svými přáteli přes komunitní sítě a instant messengery
  • 73 % vyřizuje elektronickou poštu
  • 68 % vyhledává informace o dopravním spojení
  • 64 % si čte zprávy


Jedním z nejčastějších důvodů, proč studenti tráví tolik času na internetu, je prudký rozvoj komunitních sítí. Čtvrtina studentů komunikací na těchto portálech tráví více než hodinu denně, většina průměrně půl hodiny denně. Téměř každý student nebo studentka používá pro komunikaci nejen SMSkování a volání, ale i chat na komunitních portálech, nebo některých z instant messengerů, jako je MSN, ICQ, či Yahoo a stále roste procento těch, kteří tyto služby využívají i na cestách přes internet v mobilu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).