Hlavní navigace

Sticky Password 5.0 - všechna hesla na jednom místě

Sdílet

Čestmír Žák 9. 12. 2010

Společnost Lamantine Software, (www.stickypassword.cz) představila novou verzi správce hesel a nástroje pro automatické vyplňování online formulářů Sticky Password 5.0. Novinka podle svých autorů umožňuje domácím uživatelům i malým firmám jednodušší a bezpečnější práci s hesly i přihlašovacími informacemi.

Sticky Password byl uveden na trh již v roce 2001, jako program pro bezpečné uložení hesel. V současné době umožňuje vedle správy a šifrování hesel i osobních údajů také vyplňování on-line formulářů. Malý instalační balík obsahuje výkonné šifrovací algoritmy a poskytuje také ochranu před phishing útoky, keyloggery a krádežemi identity. Každá licence rovněž zahrnuje přenosnou USB verzi Sticky Password pro použití i na cizím počítači bez nutnosti jakékoli instalace. Uživatelé tak mají zabezpečena svá hesla a jiné citlivé osobní údaje nejen doma, ale i na cestách.

Sticky Password 5.0 přináší novinku ve formě Bezpečné poznámky, díky níž lze ukládat citlivé osobní údaje do šifrované databáze. Uživatelé ze segmentu malých a středních firem přivítají i možnost používání sdílených přihlašovacích údajů. Vývojáři přidali i podporu pro populární prohlížeč Google Chrome. Samozřejmostí je, že veškerá data a funkce jsou dostupné i v přenosné USB verzi, která je součástí každé licence.

Zkušební verze Sticky Password (www.stickypassword.cz/ke-stazeni) je plně funkční po dobu 30 dní. Sticky Password je dostupný v češtině, angličtině, němčině, ruštině a francouzštině. Cena za časově neomezenou licenci pro jednoho uživatele činí 555 Kč.

Sticky Password 5.0

Nezabezpečená hesla jsou na internetu snadnou kořistí

Praha 8. prosince 2010 - Výrobce bezpečnostních produktů, společnost Lamantine Software a.s., (www.stickypassword.cz) upozorňuje na neustále rostoucí případy domácí i zahraniční kriminality, založené na krádežích hesel, zneužívání identit a s tím spojených přímých finančních škod. Uživatelé internetu a zejména stále populárnějších sociálních sítí se mnohdy staví k ochraně svých osobních údajů lehkomyslně. Získání neoprávněného přístupu k těmto informacím je v takovém případě velmi snadné a jejich zneužití značně nepříjemné. Varující je známý případ z letošního roku, kdy student informatiky využil neopatrnosti nejméně 1800 žen a získal hesla k jejich e-mailovým schránkám. Jestliže v nich objevil intimní fotografie, nutil pak majitelky schránek pod pohrůžkou jejich zveřejnění k zasílání dalších materiálů. K vytipování svých obětí využíval i sociální sítě.

Podle zveřejněných výsledků internetových výzkumů je velkým riskem například velmi časté svěřování hesel k on-line službám příbuzným a známým. Ze stejných zdrojů vyplývá, že 41 procent uživatelů má stejná hesla pro více webových služeb a čtvrtina uvedla, že jako heslo používá snadno zapamatovatelný údaj, například datum narození či nějakého výročí. Více než desetina dotázaných sdílí svoje hesla s dalšími uživateli prostřednictvím textových zpráv a přes 51 procent z nich nepoužívá v heslech speciální znaky, které výrazně snižují možnost následného zneužití jejich účtů. Odborníci přitom radí používat kvalitní hesla s více znaky, často je měnit a nikdy je neukládat na veřejně dostupných místech.

Novou generaci ochrany osobních údajů před rizikem krádeží osobních údajů představuje nedávno uvolněná nejnovější verze populárního správce hesel a nástroje pro automatické vyplňování online formulářů Sticky Password 5.0. Novinka umožňuje domácím uživatelům i malým firmám jednodušší, bezpečnější a efektivnější práci s hesly i přihlašovacími informacemi.

„Sticky Password obsahuje řadu vyspělých funkcí, orientovaných na správu a ochranu hesel a dalších osobních údajů,“ řekl generální ředitel Lamantine Software Petr Bílek. „Vedle zabezpečení přináší produkt výraznou úsporu času při práci s hesly a online formuláři. Sticky Password se chová velmi nenápadně, nepoužívá žádný další panel nástrojů (toolbar) a jeho používání je jednoduché.“

Sticky Password byl uveden na trh již v roce 2001, jako program pro bezpečné uložení hesel. V současné době umožňuje vedle správy a šifrování hesel i osobních údajů také vyplňování on-line formulářů. Tato funkce výrazně šetří čas. Malý instalační balík obsahuje nejvýkonnější šifrovací algoritmy a také poskytuje účinnou ochranu před phishing útoky, key-loggery a krádežemi identity. Každá licence rovněž zahrnuje přenosnou USB verzi Sticky Password pro použití i na cizím počítači bez nutnosti jakékoli instalace. Uživatelé tak mají zabezpečena svá hesla a jiné citlivé osobní údaje nejen doma, ale i na cestách.

„Při doplňování všech nových funkcí, které šetří uživatelům čas, jsme vždy mysleli i na bezpečnostní hledisko. Naši analytici a vývojáři neustále sledují trendy v prolamování hesel a zneužívání identit a vývoj produktu jim podřizují. Pomáháme všem našim uživatelům, aby se cítili bezpečně na sociálních sítích, webových účtech i v bankovních aplikacích,“ dodal marketingový ředitel Lamantine Software Robert Pinkas.

Zkušební verze Sticky Password je plně funkční po dobu 30 dní.

Sticky Password je dostupný v češtině, angličtině, němčině, ruštině a francouzštině.

Pro více informací o produktu Sticky Password navštivte www.stickypassword.cz .

O produktu Sticky Password

Sticky Password 5.0 přináší novinku ve formě Bezpečné poznámky, díky které lze ukládat jakékoli citlivé osobní údaje do šifrované databáze. Uživatelé ze segmentu malých a středních firem pak jistě přivítají i možnost používání sdílených přihlašovacích údajů. Vývojáři přidali i podporu pro populární prohlížeč Google Chrome. Samozřejmostí je, že veškerá data a funkce jsou dostupné i v přenosné USB verzi, která je součástí každé licence.

Stáhněte si zkušební nebo komerční verzi na www.stickypassword.cz/ke-stazeni .

Našli jste v článku chybu?